Viktor Gyokeres, hattrick de senzaţie în AntenaPLAY! Starul de 65 de milioane de euro al lui Sporting e în mare formă

Viktor Gyokeres a reuşit un hattrick de senzaţie în AntenaPLAY, în meciul Farense – Sporting! Atacantul suedez, cotat de site-ul transfermarkt.com la 65 de milioane de euro, a marcat în minutele 27, 41 (din penalty) şi 66.

Gyokeres a deschis scorul în minutul 27, profitând de o eroare în apărarea gazdelor. Ulterior, după o lovitură de la 11 metri confirmată cu VAR, atacantul suedez a reuşit „dubla”. Portarul lui Farense, Velho, a ghicit colţul, dar Gyokeres a şutat prea tare pentru ca acesta să intervină.

Gyokeres a reuşit să îşi completeze hattrick-ul în minutul 66 al meciului cu Farense. Atacantul suedez a luat o acţiune pe cont propriu, pe care a finalizat-o perfect. Golul al treilea marcat de Gyokeres cu Farense a fost unul absolut superb.

Gyokeres a ajuns cu hattrick-ul din meciul cu Farense la 6 goluri în primele 3 etape din Liga Portugal. A marcat în fiecare dintre cele 3 meciuri în care a jucat în noul sezon din campionatul Portugaliei.

Sporting Lisabona, campioana en-titre, e lider în campionatul Portugaliei după 3 etape disputate. Sporting are maximum de puncte.

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

11 minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League