Victor Osimhen, imagini spectaculoase după debutul la Galatasaray

• Premier League: Tottenham – Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Golurile campioanei Turciei au fost marcate de Sanchez (min. 3), Bardacki (min. 26), Sara (min. 49), Mertens (min. 61) și Yilmaz (min. 80).

Victor Osimhen a urcat în tribună și a sărbătorit cu fanii, după primul meci la Galata

Victor Osimhen (25 de ani) a ajuns în perioada de mercato din această vară la Galatasaray, după ce a fost împrumutat de la Napoli.

Nigerianul, care va evolua un an în Turcia, a debutat în tricoul celor de la Galata, partidă în care a oferit un assist la golul al doilea marcat de Bardacki.

Imediat după partida cu Rizespor, Osimhen a mers în peluza fanilor lui Galatasaray, unde a sărbătorit cu aceștia victoria la scor obținută.

• Victor Osimhen este cotat la 100 de milioane de euro, potrivit Transfermarkt.com.

Alexandru Maxim, primul său gol în acest sezon pentru Gaziantep

Gaziantep a pierdut partida cu Sivasspor, scor 2-3, din etapa a cincea a noului sezon din Turcia.

Alexandru Maxim (34 de ani) a început ca titular partida cu Sivasspor și a reușit să deblocheze tabela de marcaj, după ce a marcat din penalty, la doar 6 minute de ,a startul partidei.

A fost primul gol al sezonului pentru mijlocașul român, care a evoluat în 3 partide pentru formația turcă.

Dejan Sorescu (27 de ani), transferat definitiv de Gaziantep în această vară, a fost introdus în minutul 73 al partidei și a încasat un cartonaș galben, după un fault comis, în minutul 90+4.

Etichete: galatasaray , victor osimhen , osimhen galata

”Am crezut ca arbitrul e Bernardo Silva”. Ce l-a bulversat pe fotbalistul lui Manchester City în meciul cu Inter

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

Unul dintre cele mai mari stadioane din lume, demolat în câteva secunde. ”Bijuteria” care va fi construită

FCSB riscă să fie depunctată de FRF

Vinicius, ”tras de urechi” de președintele La Liga după ultimul gest făcut: ”Să ceară sfaturi”

Feyenoord – Leverkusen 0-4 / Steaua Roșie – Benfica 0-2, ACUM, la DGS1 și DGS 2. Programul complet al zilei