Vești bune pentru Costel Gâlcă. Când revine pe teren Elvir Koljic

Costel Gâlcă se confruntă cu provocări la Universitatea Craiova înaintea derby-ului cu CFR Cluj. Totuși, antrenorul a primit vești bune în ceea ce-l privește pe atacantul Elvir Koljic.

Derby-ul dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj vine într-un moment dificil pentru echipa lui Gâlcă, care nu se poate baza pe jucători precum Vladimir Screciu, Denil Maldonado, Elvir Koljic și Alex Mitriță.

Când revine pe teren Elvir Kolji

Maldonado a suferit o accidentare la ligament și va rata restul sezonului, în timp ce Koljic a ieșit mai repede de pe teren la meciul din Sfântu Gheorghe, resimțind probleme musculare în minutul 85.

Cu toate acestea, vestea bună este că Koljic nu suferă de o ruptură musculară, ci doar de o leziune. Astfel, atacantul nu va putea fi prezent în lotul pentru meciul cu CFR Cluj, însă se așteaptă să revină la antrenamente în curând.

Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”

Mihai Rotaru a primit confirmarea deciziei bune pe care a luat-o în privința numirii lui Costel Gâlcă în Bănie. După meciul cu covăsnenii, oficialul a vorbit despre prestația echipei și s-a arătat încântat de jocul solid pregătit de tehnician.

Debut bun, echipa a arătat bine. S-a văzut că au fost compacți ce spunea și Costel Gâlcă. Chiar îmi pare rău că nu am dat mai multe goluri. Costel Gâlcă trebuie să-și tragă semnale de alarmă. Nu e normal să plecăm doar cu 3 goluri date la câte ocazii am avut.

Am avut foarte multe ocazii. Mă bucur, pentru că înainte sufeream în zona aceasta. Maldonado foarte bine, Badelj. A dat gol, a creat faza spectaculoasă a lui Vlădoiu, care mi-a plăcut foarte mult.

Per total felicitări și sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine. Pe termen scurt să câștigăm și pe termen mediu să devenim o echipă la care să te uiți cu plăcere.

Exceptând primele două meciuri în care Maldonado a venit nepregătit, nu jucase din septembrie 2023, a fost unul dintre cei mai buni oameni ai noștri. Nu doar astăzi a jucat bine. Mi se pare un transfer reușit. De când am făcut transferul mi-am dat seama că este ceea ce ne trebuie”, a declarat Mihai Rotaru.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.