”V-a supărat Portugalia?”. Răspunsul neașteptat dat de Mihai Stoichiță

• Media: Liga Digisport, vineri, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 21:00, DGS 1

Adversarul putea fi mai accesibil, Slovenia, dacă Georgia nu câștiga meciul cu Portugalia, ceea, ce, însă, s-a întâmplat, cu un neverosimil 2-0.

Mihai Stoichiță: ”Mai bine cu Olanda”

Portugalia nu a părut, însă, prea interesată de victorie, mai ales că eșecul i-a adus o confruntare cu Slovenia în optimi, context în care Mihai Stoichiță a fost întrebat: ”V-a supărat Portugalia?”.

Directorul tehnic al Federației Române de Fotbal dat un răspuns surprinzător, în dialogul cu jurnalistul Marian Codirlă din Germania.

Nu mă interesează. Cu Slovenia oricum nu avem amintiri plăcute, așa că e mai bine cu Olanda”, a spus Mihai Stoichiță.

Tabloul optimilor de la EURO 2024

România va juca în optimi împotriva Olandei, iar meciul se va disputa pe 2 iulie, de la ora 19:00, pe stadionul din Munchen, unde prima noastră reprezentativă și-a început parcursul de la EURO 2024, cu marea victorie cu Ucraina, 3-0.

O victorie cu Olanda aduce o confruntare cu învingătoarea din meciul dintre Austria și Turcia. Pe aceeași jumătate de tablou mai sunt meciurile Anglia – Slovacia și Elveția – Italia. Dacă ajunge în semifinale, România va juca împotriva uneia dintre cele patru echipe.