Un gol în minutul 90+3 a declanșat ”jihadul”: fanii au aruncat cu pietre! ”Vinovatul”, fost adversar al FCSB-ului

• Nations League: Kazahstan – Norvegia, vineri, 17:00, DGS 1

• Nations League: Franța – Italia, vineri, 21:45, DGS 1

Suporterii Ghanei au invadat terenul și au aruncat cu pietre și sticle, după ce Angola a câștigat cu un gol marcat în minutul 90+3

Singurul gol al partidei disputate la Kumasi a fost Felicio Milson (24 de ani), fostul jucător al celor de la Maccabi Tel Aviv. Atacantul a fost transferat la Steaua Roșie Belgrad între prima și a doua manșă a dublei cu FCSB, din preliminariile UEFA Champions League.

• 4 milioane de euro este cota de piață a lui Milson, potrivit Transfermarkt.

Reușita lui Milson i-a enervat la culme pe suporterii Ghanei, care au pătruns pe teren și au aruncat cu tot felul de obiecte, printre care pietre și sticle.

Comportamentul fanilor e cu atât mai mult de neînțeles, cu cât a fost doar primul joc din preliminarii, iar în grupa F, din care fac parte Ghana și Angola, mai evoluează Sudan și Niger. Primele două clasate din fiecare grupă merg la Cupa Africii pe Națiuni.

Etichete: felicio milson , ghana angolo , fani ghana

Dan Petrescu, avertisment pentru Louis Munteanu după ce a marcat o ”dublă” cu FCSB

SuperLiga: UTA - Hermannstadt, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Rapid - U Cluj, luni, 21:00,… Read More

34 de minute ago

Gigi Mulțescu va fi depus la Muzeul CS Dinamo

Corriere dello Sport anunță o lovitură de proporții: “Negocierile pentru Dennis Man încep de la 30 de milioane €!”

Vestea pe care Barcelona nu voia să o primească, înaintea debutului în Champions League