Un fost internațional olandez a spus care este marea slăbiciune a ”Portocalei Mecanice”: ”Să-i luăm pe rând”

• Media: Liga Digisport, marți, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, marți, 21:00, DGS 1

• Partida de pe Allianz Arena începe la ora 19:00 și va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe digisport.ro.

Sander Westerveld: ”Nu avem atacanți în formă”

Cu doar o zi înainte de duelul de pe stadionul celor de la Bayern Munchen, un fost internațional olandez ”a dat din casă”.

Sander Westerveld (49 de ani / 6 selecții în naționala Olandei) a dezvăluit că principala slăbiciune a echipei lui Ronald Koeman (61 de ani) este atacul.

Fostul portar al celor de la Liverpool este de părere că atacanții din lotul ”Portocalei Mecanice” nu sunt în cea mai bună formă la acest turneu final.

”Nu avem atacanți în formă. Să-i luăm pe rând. Weghorst nu a marcat multe goluri pentru Hoffenheim, Manchester United sau Burnley.

Depay a fost accidentat o bună perioadă de timp și de abia a ajuns la acest turneu final. Brobbey a fost și el accidentat, iar sezonul său la Ajax a fost slab. La fel și Bergwijn. Malen nu a fost un titular incontestabil la Dortmund, așa că rămâne doar Gakpo. Din acest motiv nu suntem suficient de eficienți în fața porții adverse”, a spus Sander Westerveld, potrivit iamsport.ro.

Florinel Coman nu s-a prezentat la antrenamentul oficial

La Munchen a început ploaia în cursul zilei de luni chiar în momentul antrenamentului oficial al României, iar Fanatik anunță că Florinel Coman (26 de ani) a decis să nu participe.

Conform sursei citate, cel supranumit ”Mbappe de România” este răcit și staff-ul a decis să nu riște ca totul să se agraveze, iar acesta să nu poată să evolueze în meciul contra Olandei.

În grupe, Florinel Coman a fost titular cu Ucraina a ieșit în minutul 60), în meciul cu Belgia a fost rezervă neutilizată, iar în meciul cu Slovacia a fost folosit de selecționer din nou din primul minut (a ieșit în minutul 58).

Antrenamentul oficial al României înainte de meciul cu Olanda

Etichete: romania , campionatul european , olanda , romania – olanda , euro , memphis depay , euro 2024 , sander westerveld

”Leul” Gigi Becali, în război cu FRF: ”Nu mai pot! Am zis să-mi văd de treaba mea, dar inima se răzvrătește”

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

Dinamo a renunțat la fostul căpitan al echipei: ”Mult succes în carieră”

În Germania, ca acasă! Turcii anunță ”infernul” la meciul cu Olanda, din sferturile EURO 2024

Bayern Munchen a mai renunțat la un jucător! Fotbalistul va juca în tricoul unei campioane

“Mirel Rădoi în locul lui Edi Iordănescu?” Victor Pițurcă a dat răspunsul pe loc

Cum arată echipa României pentru Jocurile Olimpice 2024! 107 sportivi tricolori din 18 discipline luptă pentru medalii la Paris

Cum arată echipa României pentru Jocurile Olimpice 2024 Jocurile Olimpice vor avea loc la Paris… Read More