Un cuţit a fost găsit la ultraşii care au provocat uriaşul scandal de la Atletico Madrid – Real Madrid. Comunicat oficial

Simeone nu a mai ţinut cont că l-a avut portar pe Courtois 3 ani la Atletico (2011 – 2014) şi a cerut ca acesta să fie pedepsit. După golul lui Eder Militao, belgianul de 32 de ani a făcut semne provocatoare spre ultraşii de pe Metropolitano.

„Clubul va lua o decizie în legătură cu fanii care au creat acele incidente. Nu avem nevoie de ei în tribune, dar asta nu justifică toate acţiunile. Trebuie să fie pedepsiţi cei care au făcut asta, dar o pedeapsă trebuie şi pentru cei care provoacă.

Nu vreau să găsesc scuze, dar trebuie să fii atent la ce faci şi e vorba şi de mine aici. Pentru mine, cei care provoacă ar trebui pedepsiţi. Dacă nu se întâmplă asta, te lasă să faci ce vrei”, a spus Simeone.

Scandal uriaş la Atletico – Real 1-1

În minutul 68, arbitrul a întrerupt meciul de la Madrid, dintre Atletico şi Real, din cauza obiectelor aruncate de suporteri înspre portarul lui Real, Thibaut Courtois.

Arbitrul spaniol Mateo Busquets Ferrer a decis în minutul 68, la scorul de 1-0 pentru Real Madrid, să trimită la vestiare jucătorii celor două echipe. Motivul întreruperii l-a constituit faptul că fanii lui Atletico Madrid au început să arunce cu obiecte înspre portarul belgian al lui Real Madrid, Thibaut Courtois. Meciul s-a reluat după 20 de minute şi s-a terminat la egalitate, 1-1.

Simina PREDA

Gigi Becali: ”Nu mai joacă până în iarnă”

Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Unirea Slobozia,… Read More

59 de minute ago

Bernadette Szocs – Xiaona Shan LIVE VIDEO în AntenaPLAY (15:20), la China Smash 2024

Bernadette Szocs - Xiaona Shan LIVE VIDEO Bernadette Szocs, în timpul unui meci / Profimedia… Read More

3 ore ago

Lewis Hamilton s-a luptat ani de zile cu depresia! „Nu aveam cu cine să vorbesc”

Lewis Hamilton s-a luptat ani de zile cu depresia! Septuplul campion mondial a întâmpinat probleme… Read More