Categories: Alte Sporturi

Ucrainenii nu s-au ferit deloc, după ce România n-a putut înscrie nici măcar un gol cu Liechtenstein

• Fotbal: SloveniaBulgaria, sâmbătă, 15:55, DGS 1

• Minifotbal, finala EURO: RomâniaSerbia, sâmbătă, 21:45, DGS 1

A fost o nouă prestație sub așteptări din partea “Tricolorilor”, după ce amicalul cu Bulgaria s-a încheiat tot cu remiză albă. Pe Stadionul Steaua au fost aproximativ 25.000 de spectatori, care au plecat acasă dezamăgiți.

Ucrainenii nu s-au ferit să critice naționala României: “Nu s-au pregătit”

Imediat după meci, ucrainenii de la UA Football au criticat naționala României, într-un articol titrat sugestiv: “România n-a putut s-o bată pe Liechtenstein în ultimul amical de dinaintea EURO”

“Românii nu s-au pregătit pentru EURO în cel mai bun mod. Au ales un adversar probabil mai slab, naționala din Liechtenstein. Dar meciul de astăzi a arătat că e puțin probabil ca naționala României își va încânta susținătorii,

Au jucat cu un prim 11 experimental, dar acest lucru nu poate fi o scuză împotriva unui astfel de adversar. Gazdele au atacat poarta adversă aproape tot meciul, dar n-au înscris nici măcar un gol.

Astfel, în cele patru amicale de dinaintea EURO, naționala României a remizat de trei ori și a pierdut o dată. Iar asta împotriva unor echipe care nu sunt atât de puternice”, se arată în articol.

Cele mai tari meme-uri după România a făcut 0-0 cu Liechtenstein

VIDEO cu rezultatul meciului România – Liechtenstein 0-0:

Etichete: romania , liechtenstein

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

3 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

3 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

3 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

3 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More