Loai Halaf a sosit la UTA de la Maccabi Bnei Reineh, grupare din Israel.

Loai Halaf a semnat cu UTA

UTA a anunțat transferul lui Loai Halaf prin intermediul unei postări pe rețelele sociale.

Bun venit, Loai Halaf! Israeleanul Loai Halaf, în vârstă de 23 de ani, este noul jucătorul al UTA-ei!

Fost internațional de tineret al țării sale, Halaf poate evolua atât ca mijlocaș ofensiv, cât și ca atacant, și vine din prima ligă a Israelului, de la Maccabi Bnei Reineh.

A evoluat 34 de meciuri în sezonul precedent, a marcat de patru ori și a oferit o pasă decisivă. Îi urăm multă baftă în tricoul nostru și cât mai multe realizări!”, a transmis UTA, pe Facebook.

Cifrele lui Loai Halaf

• 150.000 de euro este cota de piață a lui Loai Halaf, potrivit Transfermarkt

În afară de Maccabi Bnei Reineh, fotbalistul a mai fost legitimat până în prezent la Ironi Nesher și Hapoel Acre.

Etichete: transfer uta , mircea rendnic , loai halaf

admin

Share
Published by
admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

2 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

2 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

2 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

2 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More