Toni Kroos, despărţire în lacrimi de Real Madrid! Momente emoţionante pe Santiago Bernabeu

Toni Kroos a avut parte de o despărţire în lacrimi de Real Madrid, la ultimul său meci disputat pe Santiago Bernabeu. Mijlocaşul german a anunţat că se va retrage, după EURO 2024.

Real Madrid a remizat, scor 0-0, pe teren propriu, în duelul cu Betis. MVP-ul partidei a fost desemnat germanul Toni Kroos, aflat la ultima sa apariţie ca jucător pe Santiago Bernabeu.

Toni Kroos, despărţire în lacrimi de Real Madrid

Un meci care nu mai conta în clasament a fost cel care va rămâne în istorie ca ultima partidă pe Santiago Bernabeu a lui Toni Kroos. Mijlocaşul german a jucat titular şi a fost înlocuit în minutul 86, atunci când toţi coechipierii s-au adunat în jurul lui, iar întreg stadionul l-a aplaudat pe „regele Toni”. Kroos a venit pe bancă, unde a fost întâmpinat de copiii săi, care de asemenea plângeau.

Vezi AICI momentul în care Toni Kroos şi-a luat rămas bun de la Santiago Bernabeu!

Pe teren, oaspeţii au avut un gol anulat de VAR, în minutul 39, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 0-0. Real e campioana Spaniei, cu 95 de puncte, în timp ce Betis are 57 de puncte şi a terminat pe locul 7, cel care duce în Conference League.

”30 de secunde de o calificare istorică” / ”Ca un cuțit în inimă”. Slovacii, la pământ după eliminarea de la EURO

Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1… Read More

25 de minute ago

Spania – Georgia 4-1. ”Furia Roja”, calificare en-fanfare în sferturile de finală EURO 2024

Urmează cel mai tare meci de la EURO 2024! Știm primele două confruntări din sferturile de finală

”Cel mai bun din lume!”. Ilie Dumitrescu n-are dubii, după ce a văzut-o pe Spania la EURO

Verdictul a venit în direct la TV, după ce s-au stabilit primele două sferturi de la EURO: ”Va câștiga Campionatul European”

”Ce notă ai da naționalei la EURO 2024?”. Replica lui Andrei Rațiu, înainte de România – Olanda