Țiriac Foundation Trophy, sferturi de finală. Maria Lourdes Carle Kathinka – Von Deichmann, ACUM, pe Digi Sport 2

• SuperLiga: Sepsi – FC Botoșani, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – Unirea Slobozia, vineri, 21:00, DGS 1

Competiția este transmisă pe canalele Digi Sport, iar partidele pot fi urmărite și pe site-ul digisport.ro în format live video, dar și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Maria Lourdes Carle Kathinka – Von Deichmann, ACUM, pe Digi Sport 2

UPDATE, ora 12:36: Von Deichmann a câștigat primul game, scor 1-0.

UPDATE, ora 12:30: A început partida.

Marie Benoit – Ekaterine Gorgodze 2-6, 1-6

UPDATE, ora 12:14: Final de meci! Victorie categorică a sportivei din Georgia, care a câștigat și setul secund, scor 6-1. Partida a durat doar o oră și șapte minute.

UPDATE, ora 11:55: Gorgodze a făcut break și conduce și setul secund, scor 2-0.

UPDATE, ora 11:45: Final de set! Gorgodze s-a impus categoric, scor 6-2, și și-a adjudecat primul act al întâlnirii.

UPDATE, ora 11:31: Gorgodze s-a desprins și are în mână primul set! Are 3-1 și servește.

UPDATE, ora 11:12: Gorgodze a câștigat primul game al meciului.

UPDATE, ora 11:07: A început partida dintre Marie Benoit și Ekaterine Gorgodze.

Programul sferturilor de finală

Ziua debutează cu confruntarea dintre Marie Benoit și Ekaterine Gorgodze de la ora 11:00, după care continuă cu cea dintre Maria Lourdes Carle Kathinka și Von Deichmann.

Româncele intră în scenă abia de la ora 15:00. Miriam Bulgaru va lupta pentru un loc în semifinale cu Alevtina Ibragimova, iar Patricia Țig cu Anouk Koevermans, nu mai devreme de la ora 17:00.

Toate partidele vor fi transmise pe Digi Sport 2.

• Marie Benoit – Ekaterine Gorgodze 2-6, 1-6
  • Maria Lourdes Carle Kathinka – Von Deichmann, ora 13:00, pe Digi Sport 2
  • Miriam Bulgaru – Alevtina Ibragimova, ora 15:00, pe Digi Sport 2
  • Patricia Maria Tig – Anouk Koevermans, ora 17:00, pe Digi Sport 2

În optimi, Miriam Bulgaru a trecut în două seturi de Dejana Radanovic, scor 6-4, 6-4, într-o partidă care a durat nu mai puțin de două ore și șapte minute.

Patricia Țig a produs surpriza și a eliminat-o pe Irina Begu în optimi, scor 6-3, 6-4.

Trofeul de la ~WTA 125 Țiriac Foundation Trophy / Foto: Țiriac Foundation

Etichete: tiriac foundation trophy

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League