Surprinzător! Cum i-a făcut Ianis Hagi pe fanii României să-l aplaude la scenă deschisă

• Fotbal: FC BihorGhiroda și Giarmata Vii, miercuri, 17:30, DGS 1

• Fotbal: BelgiaMuntenegru, miercuri, 21:30, DGS 1

Elevii lui Edi Iordănescu nu au avut o prestație strălucită, lucru care i-a nemulțumit pe spectatorii prezenți în tribunele stadionului din Ghencea. Fanii i-au huiduit pe ”Tricolori” la finalul jocului, însă au existat și momente în care s-au ridicat să aplaude.

Ianis Hagi, aplaudat de fani în timpul meciului România – Bulgaria

În minutul 61, selecționerul a efectuat trei schimbări, Răzvan Marin, Mihăilă și Drăguș au ieșit de pe teren, iar Ianis Hagi, Florinel Coman și Daniel Bîrligea au intrat pe gazon în uralele suporterilor, mai ales primii doi.

Apoi, în minutul 84, Ianis Hagi i-a făcut din nou pe fani să exulte, dar nu cu un dribling sau cu un șut spectaculos, așa cum s-ar fi așteptat toată lumea, ci cu o intrare prin alunecare în apropierea propriului careu.

Fotbalistul lui Rangers a oprit o acțiune a lui Iliev, în flacul stâng al atacului Bulgariei, iar publicul l-a răsplătit cu aplauze pentru deposedarea ”de manual” pe care a reușit-o.

VIDEO Ianis Hagi, aplaudat pentru o deposedare ”de manual”

Ianis Hagi, despre fluierăturile publicului la adresa ”Tricolorilor”

O țară întreagă are așteptări la EURO, nu? Acolo trebuie să ținem steagul mult mai sus, acolo ne concentrăm noi, respectând antrenamentele, amicalele, sunt teste prin care Mister vrea să obțină anumite răspunsuri. Nu cred că intră cineva în teren și se gândește la egal sau înfrângere.

(n.r. despre huiduielile suporterilor) Lumea are așteptări de la EURO. Să mă surprindă cu ce? Atâta timp cât așteptările lor sunt la European… Noi respectăm tricoul zi de zi.

Așteptăm analiza cu Mister, suntem conștienți de anumite chestii mai puțin bune, nu face nimeni meciuri perfecte. De asta suntem în cantonament de 10 zile, să și greșim, pentru a putea corecta.

Eu mă simt bine, îmi intru în formă. Ultima lună am jucat meci de meci, am prins și aici minute, e cum trebuie. Vom merge la EURO să reprezentăm România cât de bine posibil”, a declarat Ianis Hagi

VIDEO Rezumat România – Bulgaria 0-0

Etichete: ianis hagi , romania-bulgaria