Suporterii lui Dinamo au răbufnit! Cum l-au “taxat” pe arbitrul partidei cu Craiova

Derby-ul dintre Dinamo și Universitatea Craiova a fost trăit cu mare intensitate. ”Câinii” au rămas în 10 fotbaliști, după ce Maxime Sivis a văzut cartonașul roșu în minutul 58. Fotbalistul a avut o intarare dură asupra lui Takuto Oshima, iar după ce Marian Barbu a revăzut faza, a ales să acorde cartonașul roșu fotbalistului de la Dinamo.

Cum au reacționat fanii după ce Sivis a văzut cartonașul roșu

Decizia centralului nu a fost bine văzuta de fanii ”câinilor”. Centralul a fost apostrofat de suporterii de la Tribuna 1, care au strigat ”hoții, hoții” și au aruncat cu pahare de plastic spre gazon, în încercarea de a-l nimeri pe arbitru.

Dinamo a deschis scorul rapid pe Arcul de Triumf, prin Ahmad Bani, care a marcat încă din primul minut, Gnahore a dublat avantajul ”câinilor”, iar oltenii au înscris prin Koljic, în minutul 44.

Echipele de start:

DINAMO: Golubovic – Sivis, K. Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – Bani, Selmani, Abdallah

Rezerve: Roșca, Licsandru, Soro, Bordușanu, Patriche, Caragea, A. Irimia, Amzăr, A. Florescu, Mărginean, C. Costin

Antrenor Zeljko Kopic

UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Zajkov, Bancu – Oshima, Mekvabishvili – Bană, Mitriță, Paradela – Koljic

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.