Fotbal

Hermannstadt a “înmuiat” Oţelul cu 4-1

Hermannstadt a învins-o, sâmbătă, acasă pe Oţelul Galaţi cu 4-1 (2-1), într-un meci din etapa a 29-a a Superligii de fotbal.

Hermannstadt a revenit după ce a fost condusă şi a câştigat meciul cu Oţelul Galaţi la o diferenţă de trei goluri.

Gălăţenii au deschis scorul în minutul 12, prin Teles. Până la pauză însă sibienii au întors rezultatul, marcând prin Stoica, min. 26, şi Paraschiv, din penalty, min. 44.

În partea a doua a meciului Hermannstadt a mai înscris de două ori, prin Stoica, min. 49, şi Neguţ, min. 87.

Cu 40 de puncte, Hermannstadt e pe locul 6, la egalitate cu UTA, dar cu golaveraj mai bun.

La rândul său, Oţelul rămâne pe locul 11, cu 33 de puncte.

Sursa: Mediafax

Simina PREDA

Mircea Rednic, după ce UTA a rămas cu o singură victorie în 9 meciuri: ”Am exagerat!”

Champions League: Juventus - PSV, marți, 19:45, DGS 1 SuperLiga: Rapid - U Cluj, luni,… Read More

2 ore ago

Marius Măldărășanu a spus că are un singur sentiment, după UTA – Hermannstadt 1-1

2 ore ago

Rapid București – ‘U’ Cluj 0-0, ACUM, la Digi Sport 1. ”Șepcile Roșii”, fără înfrângere în acest sezon

16.09.2024, 20:58 Champions League: Juventus - PSV, marți, 19:45, DGS 1 SuperLiga: Rapid - U… Read More

2 ore ago

Parma – Udinese 2-3, ACUM, Digi Sport 2. Man și Mihăilă, câte un assist!

2 ore ago

Cristi Balaj a vorbit despre absența lui Tachtsidis din partida cu FCSB

2 ore ago

Parma – Udinese 2-1. Lucca a redus din diferență. Dennis Man și Valentin Mihăilă, câte o pasă de gol!

Parma: Chichizola – Coulibaly, Balogh, Circati, Del Prato – Cancellieri, Sohm – Man, Bernabe, Mihăilă… Read More