„Sunt destul de fericit” Neil Lennon, prima reacţie după a smuls un punct în UTA – Rapid 1-1

Însă, la câteva minute distanţă după ce jocul s-a reluat, Sebastian Colţescu a fost chemat la margine pentru a verifica faza golului marcat de UTA.

În acel moment, Mircea Rednic era un car de nervi pe margine. Arbitrul partidei a revăzut faza şi a anulat golul lui Omondi, pe motiv de fault în atac.

UTA Arad – FC Rapid 1-1

Formaţia UTA Arad a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Rapid, într-un meci din prima etapă a Superligii.

Au marcat: Cîmpanu ’60 / Braun ‘24

În minutul 89, arădenii au înscris prin Omondi, dar golul a fost anulat după două minute pentru fault în atac, după consultarea VAR.

UTA Arad: R. Popa – Rodrigues, Conte, Benga, Trif – C. Mihai, Van Durmen, V. Costache (Cîmpanu ’46, Râpă ‘86) – Omondi, Dumiter (R. Cristea ’46, Halef ‘88), Fabry (J. Pedro ’46). Antrenor: Mircea Rednic.

FC Rapid: Aioani – Braun, Blazek, Iacob, Borza (El Sawy ’74) – Manea, Oaidă (Emmers ’62, Micovschi ‘74), Kait, Papeau – Hasani (Jambor ’61), Rrahmani (Burmaz ’79). Antrenor: Neil Lennon.

Manchester City riscă să fie exclusă din PATRU competiții

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

Revenire ”de 100.000.000€” la Real Madrid

FC Bihor – Steaua București 0-1, ACUM, Digi Sport 1. Nicio înfrângere pentru “roș-albaștri” în acest sezon