Categories: Alte Sporturi

Specialistul a lămurit totul, după cea mai controversată fază a finalei Champions League, Real Madrid – Borussia Dortmund

• Media: Digi Sport Special, duminică, 20:30, DGS 1

• Minifotbal: Romania – Polonia, duminică, 21:40, DGS 1

În minutul 29, la una dintre multele faze avute de Dortmund la poarta lui Real, Karim Adeyemi a căzut în careu după ce a fost împins de Ferland Mendy. Arbitrul a lăsat jocul să continue, spre exasperarea nemților.

Verdictul specialistului: Borussia Dortmund nu trebuia să primească penalty

Reacțiile pe internet au curs în ”valuri” și majoritatea solicita lovitură de la 11 metri pentru echipa germană.

Pavel Fernandez, specialistul Marca pe probleme de arbitraj, a transmis, însă, că duelul a fost perfect regulamentar.

Nu e nimic. E fotbal”, a spus Pavel Fernandez.

Real Madrid s-a dezlănțuit în partea a doua a finalei UEFA Champions League

Borussia Dortmund a controlat prima parte a finalei de la Londra și a avut șanse importante de a marca, inclusiv o bară. După pauză, jocul a fost cu totul altul.

Real Madrid și-a creat șanse mari de a marca și a fructificat două dintre ele. Primul gol a venit în minutul 74 și l-a avut autor pe Dani Carvajal. Nouă minute mai târziu, a înscris Vinicius, care a stabilit scorul final.

VIDEO cu rezumatul meciului Borussia Dortmund – Real Madrid 0-2:

Etichete: real madrid , borussia dortmund , ferland mendy , karim adeyemi

admin

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

7 minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More