Show total la Iași! Gazdele au ratat penalty la 1-0, iar oaspeții au egalat din foarfecă, în minutul 45+12

• SuperLiga: Farul – FC Botoșani, duminică, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi – Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Gazdele au deschis scorul prin Alin Roman, în minutul 29, însă reușita a fost validată abia după cinci minute de analiză VAR, în care oficialii au analizat poziția în care se afla atacantul ieșenilor.

Ulterior, gazdele au beneficiat de un penalty, tot după mai multe minute de analiză VAR, pe care l-a executat același Alin Roman. De data aceasta, jucătorul de 30 de ani nu a mai fost la fel de inspirat și a ratat de la 11 metri.

Ricardo Matos a egalat din foarfecă pentru Gloria Buzău, în minutul 45+12

Deși prima repriză a fost prelungită cu șase minute, prima parte s-a jucat până în minutul 45+12, deoarece s-a pierdut mult timp în acordarea loviturii de pedeapsă pentru gazde.

Gloria Buzău a profitat din plin de timpul acordat și a reușit să restabilească egalitatea chiar la ultima fază din prima repriză, prin Ricardo Matos.

Remarcabil este modul în care a înscris fotbalistul portughez, și anume prin foarfecă. ”Spectaculos. Dacă trebuie să așteptăm atâta timp pentru validarea acestui gol, atunci suntem bucuroși să facem acest lucru”, a spus comentatorul George Dobre.

Cele două echipe au intrat la egalitate la cabine, iar partea secundă se anunță la fel de disputată precum prima.

• Înaintea acestei etape, Poli Iași avea trei puncte, în timp ce Gloria Buzău doar unul.

VIDEO cu golul prin care Poli Iași a deschis scorul

VIDEO cu penalty-ul ratat de Poli Iași

VIDEO cu golul din foarfecă înscris de Ricardo Matos

Etichete: poli iasi , gloria buzau , poli iasi – gloria buzau , ricardo matos

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Mesajul acid al lui Dan Petrescu pentru FCSB, imediat după CFR – UTA 1-3

Rapid – Oțelul 0-0. ”Remiză albă” în Giulești, iar echipa lui Marius Șumudică rămâne pe loc de play-out

28.09.2024, 23:25 Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi -… Read More

Osasuna – Barcelona 3-1, ACUM, la Digi Sport 2. Catalanii, aproape de prima înfrângere din La Liga

Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More