Selecționerul Slovaciei a reacționat, după ce Rice l-a făcut “chelios nenorocit” chiar sub ochii arbitrilor

• Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1

La un moment dat, o ceartă s-a iscat între Declan Rice, care l-a insultat pe selecționerul Slovaciei, Francesco Calzona. Mijlocașul Angliei i-a spus “Taci din gură, chelios nenoricit”, în timp ce arbitrii au încercat să îi despartă!

Francesco Calzona a trecut rapid peste momentul cu Declan Rice

La conferința de presă de după meci, antrenorul italian a fost pus să lămurească ce s-a întâmplat între el și fotbalistul de 25 de ani al lui Arsenal, dar n-a dat prea multe detalii, ci în schimb a minimizat incidentul.

“Rice trebuia să dea mâna cu arbitrii și apoi să plece. Eu am vrut să vorbesc cu arbitrii, iar el n-a plecat, a rămas acolo. Dar apoi și-a cerut scuze și totul e bine.

Le-am reproșat arbitrilor că nu mi-a plăcut cum au pedepsit modul în care jucătorii Angliei au tras de timp”, a declarat Calzona, conform presei britanice

Anglia – Elveția, în sferturile EURO 2024

În urma calificării venite grație golului marcat de Kane în primul minut după startul prelungirilor, Anglia va întâlni Elveția în sferturile EURO 2024.

Meciul va avea loc sâmbătă, de la 19:00, și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe digisport.ro sau în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store).

Etichete: anglia slovacia , declan rice , optimi euro 2024 , francesco calzona

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More