”Secretul” din vestiarul lui FC Botoșani. Bogdan Andone a schimbat strategia, în pauza meciului cu Dinamo

• SuperLiga: Farul – Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi – FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Unul dintre momentele importante ale partidei a fost eliminarea lui Hakim Abdallah. Bogdan Andone a schimbat strategia la pauză, ajutat de gestul dinamovistului și le-a cerut jucătorilor să aștepte mai mult adversarul și să plimbe mai mult mingea.

FC Botoșani a învins Dinamo cu 2-1. Victor Dican a dezvăluit ce mesaj a transmis la pauză Bogdan Andone

Meciul de la Botoșani a fost presărat cu multe momente tensionate și spectaculoase. Gazdele au deschis scorul în urma autogolului semnat de Moura, iar ”câinii” au revenit după golul lui Selmani. Mailat a dat lovitura în prelungiri și a adus victoria. A fost al 4-lea meci din ultimele 5 în care echipa lui Kopic ia gol după minutul 90.

Hakim Abdallah a avut un meci de coșmar: a ratat un penalty, dar a și fost eliminat, după ce l-a lovit cu piciorul în cap pe Benzar. Jucătorul moldovenilor a fost transportat la spital.

Video cu rezumatul meciului FC Botoșani – Dinamo, scor 2-1

”Am sperat până la final. Mister ne-a zis la pauză să avem răbdare, că avem un om în plus, să plimbăm mingea. Nu trebuia să ne pierdem capul. Este un sentiment plăcut că suntem la mâna noastră și trebuie să o ținem așa.

Mai avem trei finale și dacă le tratăm ca pe cel de astăzi nu o să avem emoții”, a declarat Victor Dican, la finalul partidei.

Video cu declarația lui Victor Dican

Valeriu Iftime este convins că FC Botoșani nu va retrograda, iar jucătorii îl susțin.

”A fost un meci spectaculos, am avut multe trăiri. Am luptat până la final și dacă am dezamăgiți că am luat doar un punct etapa trecută, când am luat gol în minutul 93, acum ni s-a întors norocul și am dat noi gol pe final. Simt că am meritat să câștigăm acest meci!”, a mai spus Dican.

Etichete: fc botosani , fc botosani dinamo , video fc botoșani dinamo

”Leul” Gigi Becali, în război cu FRF: ”Nu mai pot! Am zis să-mi văd de treaba mea, dar inima se răzvrătește”

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

Dinamo a renunțat la fostul căpitan al echipei: ”Mult succes în carieră”

În Germania, ca acasă! Turcii anunță ”infernul” la meciul cu Olanda, din sferturile EURO 2024

Bayern Munchen a mai renunțat la un jucător! Fotbalistul va juca în tricoul unei campioane

“Mirel Rădoi în locul lui Edi Iordănescu?” Victor Pițurcă a dat răspunsul pe loc

Cum arată echipa României pentru Jocurile Olimpice 2024! 107 sportivi tricolori din 18 discipline luptă pentru medalii la Paris

Cum arată echipa României pentru Jocurile Olimpice 2024 Jocurile Olimpice vor avea loc la Paris… Read More