“Se vorbește despre o remiză de salon cu Slovacia”. Ce le-a răspuns Denis Drăguș jurnaliștilor români

• Media: Liga Digi Sport, luni, 16:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, luni, 18:30, DGS 1

• Slovacia – România se joacă miercuri, de la 19:00, și va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store).

Denis Drăguș a garantat că România va juca la victorie cu Slovacia

Printre altele, atacantul României a fost întrebat dacă naționala României va pregăti meciul pentru o remiză, rezultat care ar avantaja atât țara noastră, cât și Slovacia.

“Nu ne interesează discuțiile astea, noi pregătim meciul la victorie, nu ne privește ce se discută. Vrem să câștigăm, ca la fiecare meci.

Suntem foarte încrezători că vom câștiga cu Slovacia. Ne dorim să ne revanșăm și să producem din nou bucurii pentru toți suporterii.

Cred că toată Europa a fost uimită de ce au făcut suporterii români la meciul cu Ucraina, în stadion și în afara lui, a declarat Drăguș.