Se poate mult mai rău decât la FCSB! Neverosimil: ce a pățit Ludogorets în turul 3 preliminar din UEFA Champions League

• Conference League: Astana – Corvinul, miercuri, 17:00, DGS 1

• Conference League: CFR Cluj – Maccabi Petach Tikva, joi, 20:00, DGS 1

Și campioana Bulgariei a părăsit competiția în aceeași fază, însă după o înfrângere la un scor neverosimil: 2-7!

Ludogorets, umilită de Qarabag în Bulgaria

Ludogorets era favorită la calificare, pentru că reușise să câștige în Azerbaidjan, 2-1. Returul a început, însă, cu un gol pentru Qarabag în minutul 7, dar bulgarii au revenit rapid și au marcat de două ori, în minutele 13 și 23.

La pauză, însă, Qarabag a intrat în avantaj, după două goluri marcate în minutele 45+1 și 45+5. După o primă parte cu cinci goluri, a urmat o a doua repriză fără reușite, astfel că s-a intrat în prelungiri.

În timpul suplimentar, Qarabag pur și simplu s-a dezlănțuit și a reușit să marcheze de patru ori, în minutele 93, 111, 112 și 118. S-a terminat, astfel, 7-2 pentru Qarabag, care merge în play-off-ul de Champions League, unde va da peste Dinamo Zagreb.

Etichete: ludogorets , qarabag

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

37 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

38 de minute ago

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”