Categories: Alte Sporturi

Se anunță ”infern” la Sibiu! Câte bilete s-au vândut la Corvinul – Paksi, după victoria cu 4-0 a hunedorenilor

• Media: Liga Digisport, vineri, 17:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, vineri, 22:15, Digi Sport 1

Acum, formația lui Florin Maxim va începe pregătirea pentru returul care va avea loc joi, 18 iulie, la Sibiu, de la ora 21:00.

Bogdan Apostu a anunțat că biletele pentru meciul Corvinul Hunedoara – Paksi sunt aproape sold-out!

La scurt timp după victoria în fața maghiarilor, Bogdan Apostu, un agent de jucători care este foarte apropiat de Corvinul Hunedoara, a anunțat că înainte de meciul din Ungaria în jur de 3.000 de bilete erau vândute pentru retur!

Mai mult decât atât, tichetele pentru acest meci aproape s-au epuizat într-o singură seară datorită performanței reușite de formația lui Florin Maxim.

• Returul se va disputa pe Stadionul din Sibiu care are o capacitate de 12.363 de locuri.

”În fotbal s-au văzut multe minuni. Ar fi o catastrofă pentru Corvinul să se întoarcă acest rezultat. Băieții vor fi motivați în retur.

Vă spun în premieră că s-au vândut peste 3.000 de bilete înainte de startul acestui meci. Acum cred că se apropie de sold-out.”, a spus Bogdan Apostu în emisiunea Digi Sport Special.

Mesajul postat de Corvinul Hunedoara, după victoria de poveste cu Paksi în Europa League

La scurt timp după încheierea meciului cu Paksi, cei de la Corvinul au postat mesajul serii pe rețelele sociale.

Hunedorenii au privit victoria cu Paksi într-o notă umoristică și au transmis și un mesaj pentru fani.

Nu-i chiar cel mai rău debut, nu? 😉 Obținem o victorie istorică, într-o seară perfectă pentru #Hunedoara!!

VIDEO Rezumat Paksi – Corvinul 0-4

Etichete: bilete , bogdan apostu , corvinul hunedoara , paksi

admin

FCSB, ofertă pentru un fotbalist de la Petrolul! Dezvăluirea a fost făcută în direct, imediat după meci

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

29 de minute ago

Alexandru Băluță a marcat, dar a fost schimbat după 45 de minute: ”Nu mă așteptam să fiu scos”

30 de minute ago

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză: „O să vorbesc cu el”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză Daniel Bîrligea,… Read More

o oră ago

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: „Furăciune”

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB - Petrolul 1-1: "Furăciune" Gigi Becali, în… Read More