Schimbări de trupe la Rapid! Care este compartimentul care ar putea suferi modificări în perioada următoare

Totodată, după cum ne-au mai informat sursele noastre, George Ungureanu (17 ani), portar care a debutat într-o victorie din play-off-ul stagiunii 2022-2023, cu FCSB, într-o victorie de vis, 5-1, ar urma să fie trimis la Liga 2.

Se schimbă gardienii la Rapid! Giuleștenii, negocieri cu un portar străin

Până în acest moment, Rapid i-a legitimat pe Jakub Hromada (500.000 de euro), Luka Gojkovic, Timotej Jambor (1.000.000 de euro) și pe Cristi Manea (venit liber de contract).

La capitolul despărțiri, giuleștenii l-au vândut pe Ermal Krasniqi pentru 2 milioane de euro la Sparta Praga, pe când Damjan Dokovic și Funsho Bamgboye au plecat liberi.

Virgil Drăghia, portarul de rezervă crescut la Rapid, a fost lăsat liber de contract. Titular incontestabil este Aioani, sosit de la Farul în iarna lui 2024, iar rezervă este George Ungureanu.

Din informațiile colectate de iAMsport.ro, conducerea echipei pregătește aducerea unui portar care să-i facă concurență lui Aioani. În acest sens, sursele noastre ne-au menționat că Ungureanu ar urma să fie trimis, sub formă de împrumut, la Liga 2.

Până de curând, după cum ne-au menționat sursele noastre, clubul a încercat să negocieze cu Mirko Pigliacelli, fost la Universitatea Craiova, dar totul s-a năruit rapid.

Alb-vișiniii, doar egal în prima rundă

Rapid a început stagiunea 2024-2025 cu un egal, 1-1, la Arad, cu UTA. Elevii lui Neil Lennon au condus, după golul marcat de Braun, în minutul 23.

Arădenii lui Mircea Rednic au egalat în minutul 60, prin Cîmpanu. Pe final de partidă, în minutul 89, UTA a marcat prin Omondi, dar reușita a fost anulată.

”Pentru primul meci cu noua formație, cu noii jucători, cred că a fost bine. Am jucat cu 3 fundași, am avut probleme în defensivă, dar lucrăm la asta. Îi avem pe Rrahmani, Burmaz, Jambor, atacanți foarte buni, trebuie să îi folosim pe toți 3.

Am văzut meciurile din finalul sezonului trecut și echipa era destul de largă pe fază defensivă, am vrut să fim solizi pe faza defensivă. Antrenorul advers a făcut 3 schimbări la pauză, au marcat repede, dar echipa a reacționat bine. Vreau să creștem pas cu pas”, a transmis Neil Lennon, la finalul meciului.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Performanţă unică pentru Răzvan Lucescu cu PAOK. Capitolul la care nu are rival

Grecii au descoperit o performanţă unică pe care şi-a trecut-o în cont Răzvan Lucescu alături… Read More

57 de minute ago

”U” Cluj nu se mai oprește! A fost golghetul campionatului sezonul trecut, acum a semnat în SuperLigă

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

Cu el începe primul 11. Mutu a dezvăluit cine e fotbalistul-emblemă al lui Hagi și ce obiectiv are de fapt Farul

Un fost jucător al FCSB-ului a dat verdictul, după ce Gigi Becali a plătit 2.500.000€ pentru Daniel Bîrligea

La 10 ani distanță, Ciprian Tătărășanu a recunoscut: ”A fost un șoc. Doamne, cine-ar fi crezut?”