Scene dramatice la EURO! Un stadion întreg a amuțit, după ce un jucător maghiar s-a prăbușit inconștient pe teren

• Media: Liga Digi Sport, luni, 16:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, luni, 18:30, DGS 1

În jurul minutului 70, după un corner al Ungariei, mai mulți jucători au căzut în careu. Unul dintre ei a fost Barnabas Varga, care, spre deosebire de ceilalți, s-a resimțit foarte tare, după un duel cu portarul advers.

Barnabas Varga a căzut inconștient după duelul cu portarul Scoției

Atacantul de 29 de ani s-a lovit la cap și a început să aibă convulsii, iar cei din jurul său le-au făcut semne disperate medicilor să intervină. ATENȚIE, IMAGINI CU PUTERNIC IMPACT EMOȚIONAL!

Medicii și-au făcut apariția pe teren, iar jucătorii și stewarzii au format un paravan în acea zonă, pentru ca fanii și camerele să nu poată surprinde intervenția medicală.

După alte câteva minute, s-a solicitat targa, iar și mai mulți medici au intrat pe teren. Extrem de furioși că aceștia nu dădeau semne să se grăbească, jucătorii Ungariei le-au luat targa din mâini și au dus-o ei la colegul lor!

Barnabas Varga a fost stabilizat de medici

În cele din urmă, Varga a fost scos pe targă și dus în ambulanță, în aplauzele celor aproximativ 60.000 de spectatori prezenți pe stadionul MHP Arena.

Ulterior, la scurt timp după miezul nopții, Federația Maghiară de Fotbal a anunțat că starea lui Barnabas Varga este stabilă și că atacantul se află la un spital din Stuttgart.