”S-au purtat grosolan”. Nimic nu l-a mulțumit și a rămas fără victorie la Rapid. Ce a spus Lennon după eșecul cu Petrolul

• Conference League: Universitatea Craiova – Maribor, joi, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – Gloria Buzău, vineri, 22:00, DGS 1

Berisha a fost autorul unicului gol al meciului, în minutul 31. Rapid a încheiat partida în inferioritate numerică, după ce Gojkovic a fost eliminat în minutul 87. Petrolul a obținut prima victorie a sezonului, în timp ce trupa lui Neil Lennon nu a cunoscut încă gustul succesului în stagiunea 2024/2025.

Neil Lennon, după Petrolul – Rapid 1-0: ”E foarte frustrant”

La flash-interviu, antrenorul Rapidului s-a arătat dezamăgit de rezultat, dar s-a plâns și de prestația brigăzii de arbitri. Oficialii jocului s-au purtat ”grosolan” în momentul în care a vrut să discute cu ei, a transmis tehnicianul nord-irlandez, care nu și-a menajat nici jucătorii.

E foarte frustrant, normal, pentru că trebuia să marcăm cel puțin două-trei goluri. Dacă nu fructifici șansele, atunci ai viața grea. Cred că e puțină fragilitate la unii jucători. Poate că nu și-au revenit după finalul sezonului trecut. În prima repriză am ratat șanse uriașe. Trebuie se ne îmbunătățim, să începem să câștigăm meciurile.

Trebuie să fim mai buni, să învățăm să facem mai bine tranziția, să jucăm pe contraatac. Îmi pare rău pentru suporteri, nu avem nicio scuză. Trebuie să mă uit din nou, dar am luat un gol foarte ușor. Sigur, rezultatele mă țin în funcție. Trebuie să câștigăm. Câteodată, joci prost și câștigi. E o decizie ridicolă (n.r.- eliminarea lui Gojkovic).

Trebuia să ne dea 3 cornere în repriza a doua, n-a avut o seară bună. Când vrei să vorbești cu ei (n.r.- cu arbitrii), nu poți. S-au purtat grosolan. Trebuie să ne revenim, să schimbăm lucrurile rapid. Rrahmani va fi apt pentru meciul următor, dar Pașcanu trebuie să se pună la punct. Nu meritam să încheiem meciul așa cum am făcut-o”, a spus Lennon.

VIDEO Rezumat Petrolul – Rapid 1-0

Clasamanet SuperLiga, etapa 3 / Captură Digi Sport

Etichete: antrenor rapid , petrolul – rapid , neil lennon

Denis Alibec îl contrazice pe Mutu. ”Suntem foarte dezamăgiți!”

SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

”Bă, te duci și semnezi! Mai jos de un milion, nu”. Noi detalii despre scandalul dintre Man și Anamaria Prodan

5 ore ago

Cristiano Ronaldo i-a arătat trei degete fiului său, iar acum s-a aflat totul. Ce l-a determinat să facă gestul

5 ore ago

Mircea Lucescu a dezvăluit cum l-a prins pe un fotbalist că juca la pariuri

5 ore ago

(P) Ce mai reușesc vedetele SuperLigii? Vezi Oferta Superbet și alege inspirat!

5 ore ago

CSM Focșani – FCU Craiova 0-1, ACUM, DGS 1. Programul complet al etapei a 7-a și televizările