S-a terminat ceea ce se poate numi “Meciul Secolului”! 6-6 la general și un final la care nu se aștepta nimeni

• FOTBAL: Oțelul – Hermannstadt, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Dinamo – Gloria Buzău, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Gazdele păreau că n-o să mai aibă emoții pe teren propriu, după ce s-au impus în deplasare cu 3-0, însă returul a avut o desfășurare de evenimente cum rar s-a mai văzut în sportul rege.

Nebunie totală la meciul Sabah Baku – Maccabi Haifa, din turul 2 al preliminariilor Conference League

Nebunia a început în minutul 17, când israelienii au marcat și au redus diferența la general la două goluri. Însă, azerii au revenit perfect de la vestiare și au făcut 4-1 la general la doar două minute de la reluarea jocului.

Maccabi Haifa a început din nou să spere după golurile-fulger din minutele 67 și 70, dar, la doar un minut distanță, Sabah Baku a făcut 5-3 la general.

Israelienii nu s-au lăsat bătuți nici de această dată și au punctat în minutul 73. Apoi, au reușit să trimită meciul în prelungiri cu un gol în minutul 90, care a dus scorul general la 5-5!

Nici prelungirile nu au dezamăgit: Sabah Baku a marcat în minutul 103, dar Maccabi Haifa a revenit încă o dată în acest meci și a restabilit egalitatea nouă minute mai târziu.

Sabah Baku – Maccabi Haifa, decis la loviturile de departajare

Și dacă nu era deja destulă dramă acumulată, meciul s-a decis la loviturile de departajare, care au avut și ele parte de o răsturnare spectaculoasă de situație.

Maccabi Haifa a trecut în avantaj după ce a transformat primele două lovituri, iar Sabah Baku a ratat-o pe cea de-a doua.

Dar, apoi, au urmat trei ratări inexplicabile la rând din partea israelienilor, astfel că, în final, Sabah Baku s-a impus cu 3-2 la loteria penalty-urilor.

Meciul Sabah Baku – Maccabi Haifa / Foto: uefa.com

Etichete: maccabi haifa , preliminarii conference league , sabah baku

Platini a auzit că jucătorii de top au amenințat cu greva și a propus o schimbare istorică în fotbal

SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

Scene “incredibile”: ce i-a făcut Dorinel Munteanu tânărului de 20 de ani împrumutat de la Farul

Echipa de care ”se sperie” Pep Guardiola: ”An de an devine mai bună”

Patronul de la FCSB jubilează: ”Doar mă cheamă Gigi Becali! Cine să facă la fel vreodată?”

Oțelul Galați – Dinamo 1-1. Moldovenii și ”Câinii Roșii” s-au anulat reciproc

20.09.2024, 23:09 SuperLiga: Hermannstadt - CFR Cluj, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul,… Read More