S-a marcat golul campionatului în FC Botoșani – Gloria Buzău! Execuție de la jumătatea terenului

După o remiză pe terenul Oțelului Galați, Gloria Buzău a început bine și pe terenul celor de la FC Botoșani. Constantin Budescu a deblocat tabela în minutul 40, însă partida avea să se încingă în a doua repriză.

Mouaddib a restabilit egalitatea în minutul 69, profitând și de greșeala portarului Lazar, iar cinci minute mai târziu suporterii aveau să se bucure încă o dată.

Aldair a marcat un gol de senzație

Cel de-al treilea marcator al confruntării din Moldova avea să fie marcat de Aldair, portughezul fiind autorul unui gol de generic. Jucătorul gazdelor s-a decis să șuteze de la aproximativ 45 de metri, o execuție ce l-a suprins pe Lazar.

Cele trei puncte păreau să se ducă în direcția gazdelor, însă cei prezenți la stadion aveau să mai asiste la trei reușite. Matricardi și-a înscris în proprie poartă în 80, însă în penultimul minut regulamentar Ongenda puncta cu un șut la colțul scurt.

Ultimul gol avea să fie marcat de Alexandru Isfan (90+1), aflat la primul gol în tricoul lui Gloria Buzău. Un șut în forță de la marginea careului care nu i-a dat nicio șansă lui Pap.

S-a încheiat la egalitate, 3-3, un rezultat ce le menține pe ambele echipe pe ultimele două poziții din clasament, cu 7 puncte adunate.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

CCA a anunțat arbitrul de la FCSB – Petrolul. “Piază rea” pentru “Găzari”

SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul, sâmbătă, 21:30,… Read More

45 de minute ago

Oțelul Galați – Dinamo 1-1, ACUM, la Digi Sport 1. Moldovenii au egalat rapid

20.09.2024, 21:20 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1 SuperLiga: FCSB - Petrolul,… Read More

”Se poate bate Dinamo la titlu?” Răspunsul sincer al lui Giani Kiriță

Niță a luat 4 goluri, Stanciu a făcut spectacol! Ce a ieșit la meciul contra lui Toney, Mahrez și Firmino

Răzvan Marin, titular în Serie A, contra fostei sale echipe. Ce notă a primit fotbalistul român

Bocciu, prima reacție după ce Peluza Nord a fost părăsită de ultrașii de la Original

"Bocciu", așa cum e cunoscut, a vorbit despre mutarea suporterilor din grupul Original, care au… Read More