România s-a calificat în sferturile de finală ale EURO 2024 de minifotbal

România s-a calificat în sferturile de finală ale EURO 2024 de minifotbal. Selecţionata României, campioana mondială en titre, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Campionatului European de minifotbal – EMF EURO 2024, de la Sarajevo (Bosnia-Herţegovina), după ce a dispus de Georgia cu scorul de 3-0.

Golurile Mircea Ungur (min. 4), Alexandru Nechita (min. 32) şi Vlad Mocanu (min. 45). Şumălan a lovit bara transversală (min. 24), iar Georgia a ratat un penalty în min. 37.

În sferturile de finală, România, sextuplă campioană europeană, va înfrunta echipa gazdă, Bosnia-Herţegovina, care a învins Cehia cu scorul de 3-2, la loviturile de departajare, după ce scorul a fost egal, 2-2, la finalul timpului regulamentar.

Meciul va avea loc joi seara (ora 21:00 sau 22:30, ora României).

La ediţia precedentă a Campionatului European, în 2022, România a fost învinsă în finală de Azerbaidjan.

Lewis Hamilton, în lacrimi după ce a câștigat Marele Premiu al Marii Britanii: ”Nu mă pot opri!”

Media: Liga Digisport, luni, 19:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1… Read More

George Puşcaş a ajuns pe lista unei echipe care a jucat în Serie A în sezonul trecut

Anghel Iordănescu a spus care a fost cea mai mare victorie a României de la EURO 2024: ”Nu am văzut în viața mea”