România s-a calificat în finala Campionatului European de minifotbal! „Tricolorii”, în căutarea celui de al şaptelea trofeu!

Scorul final a fost stabilit în minutul 50, atunci când Bosnia și-a marcat „golul de onoare”, prin Ibricic, din lovitură de la 7 metri.

În semifinalele Campionatului European, România, de 6 ori campioană a Europei, a disputat un duel „de foc”, cu Kazahstan. A fost o reeditare a finalei Campionatului Mondial de anul trecut.

Atunci, naționala noastră s-a impus la loviturile de departajare, scor 12-11, după ce în timpul regulamentar scorul a fost de 2-2. Şi acum „tricolorii” au obţinut victoria la loviturile de departajare.

La ediţia precedentă a Campionatului European, în 2022, România a fost învinsă în finală de Azerbaidjan.

Câți bani au primit jucătorii României, după ce au câștigat Cupa Mondială de minifotbal în 2023

Alexandru Bourceanu a dezvăluit câţi bani au primit jucătorii din naţionala României de minifotbal, după ce au devenit campioni mondiali.

Alexandru Bourceanu a făcut parte din naţionala de miniftotbal la României care a devenit pentru prima dată în istorie campioană mondială. Bourceanu a dezvăluit câţi bani a primit fiecare jucător pentru această performanţă.

„Pentru câştigarea Campionatului Mondial de minifotbal am avut o primă de 1000 de euro pentru fiecare jucător. Doar suntem campioni mondiali. Merităm mia de euro, dar nu ştiu dacă această remuneraţie va fi mărită. În momentul acesta se încearcă mărirea acestei remuneraţii prin minister sau ANS pentru ca echipa să fie la un nivel cât mai bun.

Simina PREDA

Madison Keys şi Paula Badosa s-au calificat în optimile de finală de la Wimbledon! Iubita… Read More

2 ore ago

Programul etapei din Porsche Supercup din Marea Britanie! Antrenamentele vor fi live în AntenaPLAY, de la 19:40

Programul etapei din Porsche Supercup din Marea Britanie Porsche Supercup/ Profimedia Programul etapei din Porsche… Read More

2 ore ago

Lando Norris, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Marii Britanii, live în AntenaPLAY

Programul complet al Marelui Premiu al Marii Britanii! Cursa e duminică, de la ora 16:45,… Read More

3 ore ago

Spania – Germania 0-0. Confruntare „şoc” în sferturi la EURO 2024!

Germania: Neuer – Kimmich, Rudiger, Tah, Raum – Can, Kross – Musiala, Gundogan, Sane –… Read More

3 ore ago

Victor Pițurcă, ”dezamăgit” de un jucător al naționalei României: ”Mă așteptam la mai mult de la el”

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More