Jucătorii României, în meciul cu Olanda / Profimedia

România a stabilit un record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda. Echipa lui Ronald Koeman a intrat la vestiare cu 1-0, graţie golului marcat de Cody Gakpo.

Statistica a fost de partea olandezilor în prima repriză a meciului de la Munchen, chiar dacă jucătorii lui Edi Iordănescu au început bine partida.

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda!

Potrivit statisticienilor de la Squawka, România a stabilit un record la EURO 2024. Tricolorii au realizat doar 79 de pase în primele 45 de minute, fiind cele mai puţine pase realizate de vreo echipă în prima repriză de la acest Campionat European.

Numărul a fost îmbunătăţit de jucătorii lui Edi Iordănescu pe final de repriză. În minutul 40, România avea în dreptul ei doar 50 de pase. Tot în finalul reprizei, tricolorii şi-au trecut în cont şi primul corner, în condiţiile în care olandezii au terminat primele 45 de minute cu 10 cornere.

Reclamă 4

Ianis Hagi şi-a spart capul în debutul meciului România – Olanda! Cum a fost surprins Gică Hagi de camerele TV

Ianis Hagi şi-a spart capul în debutul meciului România – Olanda. Tricolorii lui Edi Iordănescu au început foarte bine partida de la Munchen. Încă din primele minute, România a făcut pressing, iar jucătorii lui Ronald Koeman au fost forţaţi să greşească.

În încercarea de a construi de la portar, olandezii au greşit, fiind pus sub presiune de tricolori, chiar la marginea careului. Răzvan Marin a centrat foarte bine la un moment dat, dar balonul a fost respins de Denzel Dumfries. Fotbalistul lui Inter a ajuns primul la balon în duelul cu Ianis Hagi, iar românul a avut de suferit.

Internaţionalul român s-a ales cu capul spart, după ce a fost lovit de Dumfries cu cotul. Jucătorul celor de la Rangers a avut nevoie de îngrijiri medicale şi a revenit pe teren după câteva minute, cu un bandaj uriaş pe cap.

În timp ce Ianis Hagi era bandajat de staff-ul medical al naţionalei României, camerele TV l-au surprins pe Gică Hagi extrem de îngrijorat în tribunele arenei lui Bayern Munchen. Gică Hagi este prezent la partida din optimi alături de Mircea Lucescu. În faţa sa se afla un alte nume important din fotbalul românesc, Ionuţ Lupescu, care stătea lângă Ole Gunnar Solskjaer.

Loading …
Live Antena Sport

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More