România – Georgia 3-0. ”Tricolorii”, în sferturile de finală ale Campionatului European de minifotbal

• Fotbal: FC BihorGhiroda și Giarmata Vii, miercuri, 17:30, DGS 1

• Fotbal: BelgiaMuntenegru, miercuri, 21:30, DGS 1

Ungur, Nechita și Mocanu au punctat pentru ”Tricolori”, care se află acum la 3 meciuri de marele trofeu. În cele patru jocuri disputate până acum la EURO, România a încasat doar două goluri și a înscris 17.

România – Georgia 3-0. ”Tricolorii”, în sferturi la EURO de minifotbal

Min 50 – Final! România – Georgia 3-0.

Min 44 – GOOOL România! Vlad Mocanu a marcat cu un șut violent, din apripiere, sub bară. A părut că a lovit prima bară, dar VAR-ul a confirmat golul, scor 3-0.

Min. 37 – Penalty ratat Georgia!

Min 31 – GOOOL România! Alexandru Nechita majorează avantajul ”Tricolorilor”.

Min 25 – Pauză.

Min 4 – GOOOL România! Mircea Ungur deschide scorul!

Min 1 – Începe meciul.

România este campioana mondială en-titre și a câștigat grupa D, din care au mai făcut parte Ungaria, Polonia și Turcia.

• În cazul în care vor trece de Georgia, ”Tricolorii” vor da în sferturi peste învingătoarea dintre Bosnia și Herțegovina, țara gazdă, și Cehia.

În primele trei meciuri de la European, România le-a învins pe Turcia, scor 9-0, pe Polonia, scor 5-2 și a remizat cu Ungaria, 0-0.

Partidele de minifotbal de la EURO se dispută pe durata a două reprize de câte 25 de minute, iar pauza dintre ele este de maximum 5 minute. Se vor adăuga minute suplimentare, atunci când este cazul, pentru a compensa timpul pierdut cu schimbările, loviturile de pedeapsă etc.

Lotul României pentru CE de Minifotbal:

Portari: Dragoș Nițu, Ionuț Neacșa

Jucători: Mircea Popa, Marius Balogh, Gabriel Dumitrașcu, Raul Dumitrovici, Vlad Mocanu, Vasile Pop, Alexandru Nechita, Viorel Șaim, Iulian Șîplăcan, Andrei Șumălan, Andrei Balea, Mircea Ungur, Cătălin Tineiu

Etichete: romania georgia , romania minifotbal , campionatul european minifotbal , optimi euro minifotbal

Presa germană a numit ”dezamăgirea” de la EURO 2024

Media: Digi Sport Special, duminică, 19:00, DGS 1 Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1… Read More

12 minute ago

Rămas liber de contract, Florin Niță a rupt tăcerea: ”Fals!”

FC Botoșani, victorie în ”Derby-ul Moldovei” înainte de începutul SuperLigii

Câți bani a primit Istvan Kovacs de la UEFA pentru participarea la EURO 2024, turneu la care a intrat în istorie

Trei echipe se luptă să îl transfere pe James Rodriguez, după ce i-a dus pe columbieni în semifinalele Copa America

Florin Niță, ”premiat” după evoluția României la EURO 2024. ”Numărul 1”