România – Bosnia și Herțegovina | LIVE VIDEO, 21:00, DGS 1. ”Tricolorii” vs țara gazdă, în sferturile EMF EURO 2024

• Minifotbal: România-Bosnia şi Herţegovina (”sferturi”), joi, 21:00, DGS1

• Fotbal: Olanda – Canada, joi, 22:15, DGS 1

După ce a încheiat grupa pe prima poziție, după victoriile cu Turcia (9-0) și Polonia (5-2) și remiza cu Ungaria (0-0), România a trecut în optimi de Georgia, scor 3-0. De partea cealaltă, Bosnia și Herțegovina, țara gazdă a turneului final, a ajuns în sferturi după ce a produs o surpriză mare și a eliminat Cehia, fosta campioana mondială și europeană, la loviturile de la 7 metri, după 2-2 la finalul timpului regulamentar.

România – Bosnia și Herțegovina | LIVE VIDEO, 21:00, DGS 1. ”Tricolorii”, în fața celei de-a 10-a semifinale la EURO din 11 participări

Va fi prima întâlnire dintre cele două echipe la EURO. Totuși, în urmă cu o lună, la EMF Nations Games, ”Tricolorii” s-au impus cu 2-0 în fața Bosniei.

• România are șansa de a bifa a 10-a semifinală la Campionatul European de minifotbal din 11 participări.

În cazul unei victorii, românii vor întâlni în penultimul act învingătoarea dintre Kazahstan și Azerbaijan. Pe cealaltă parte de tablou, în sferturi, Muntenegru se va duela cu Franța, iar Serbia va da piept cu Belgia.

Partidele de minifotbal de la EURO se dispută pe durata a două reprize de câte 25 de minute, iar pauza dintre ele este de maximum 5 minute. Se vor adăuga minute suplimentare, atunci când este cazul, pentru a compensa timpul pierdut cu schimbările, loviturile de pedeapsă etc.

Lotul României pentru CE de Minifotbal:

Portari: Dragoș Nițu, Ionuț Neacșa

Jucători: Mircea Popa, Marius Balogh, Gabriel Dumitrașcu, Raul Dumitrovici, Vlad Mocanu, Vasile Pop, Alexandru Nechita, Viorel Șaim, Iulian Șîplăcan, Andrei Șumălan, Andrei Balea, Mircea Ungur, Cătălin Tineiu

Etichete: romania minifotbal , euro minifotbal , romania bosnia si hertogovina , sferturi campionatul european minifotbal

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

22 de minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More