România – Bosnia 4-1, la Campionatul European de minifotbal! Tricolorii s-au distrat cu țara gazdă și au ajuns în semifinale

Meciul dintre România și Bosnia, de la Campionatul European de minifotbal, s-a încheiat cu scorul de 4-1. Campionii mondiali s-au distrat cu țara gazdă și au ajuns în semifinalele turneului!

Tricolorii au început excelent partida cu Bosnia, iar în minutul 10 al primei reprize scorul era deja de 2-0!

România – Bosnia 4-1, la Campionatul European de minifotbal!

România a continuat recitalul în finalul primei reprize și a mai marcat de două ori, în minutul 24 și în minutul 26.

Scorul final a fost stabilit în minutul 50, atunci când Bosnia și-a marcat „golul de onoare”, prin Ibricic, din lovitură de la 7 metri.

În semifinalele Campionatului European, România, de 6 ori campioană a Europei, va disputa un duel „de foc”, cu Kazahstan. Va fi o reeditare a finalei Campionatului Mondial de anul trecut.

UEFA a descris într-un singur cuvânt victoria Olandei în fața României

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 UEFA,… Read More

40 de minute ago

FCSB pregătește o surpriză la meciul din Supercupă! MM Stoica: ”O să vedeți”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Meciul… Read More

Vincenzo Montella, în culmea fericirii după calificarea Turciei în optimile EURO. Următoarea adversară e Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Fundaşul… Read More

Edi Iordănescu a analizat arbitrajul, după ce România a fost eliminată de la EURO: ”Fără dar și poate!”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Edi… Read More

FCSB debutează în Champions League ÎN DIRECT la Digi Sport. Campiona începe aventura în San Marino

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Formația… Read More

Anunțul venit din Italia despre Edi Iordănescu: ”E gata să plece și să câștige bani”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Contractul… Read More