România a învins Polonia cu 5-2 la Campionatul European de minifotbal şi s-a calificat în faza următoare a turneului!

Echipa naţională de minifotbal a României a învins duminică, la Sarajevo, scor 5-2, naţionala Poloniei, în cadrul grupei D a Campionatului European de minifotbal 2024.

Karol Bienas a deschis scorul pentru Polonia, în minutul 8. România a egalat în minutul 20, prin Dragoş Niţu.

Polonezii au revenit în avantaj în minutul 24, cu golul lui Patryk Gondek, dar Marius Balogh a egalat din penalti, în minutul 25, şi prima repriză s-a încheiat la egalitate, 2-2. În partea a doua Andrei Şumălan (min. 31), Alexandru Nechita (min. 48) şi Marius Balogh (min. 58) au înscris golurile care au adus victoria naţionalei noastre, cu 5-2.

În grupa D, România conduce cu 6 puncte, tot atâtea câte are şi Ungaria, dar cu golaveraj mai bun. Polonia şi Turcia sunt pe locurile 3 şi 4, fără niciun punct, relatează news.ro.

Luni, România va juca meciul decisiv, cu Ungaria, pentru şefia grupei D.

Adrien Rabiot i-a ”înțepat” pe Antoine Griezmann și Kylian Mbappe, înainte de Spania – Franța

Champions League: Virtus - FCSB, marți, 22:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, miercuri, 00:00,… Read More

Real Madrid, surpriză pentru fani: sute de locuri VIP pe Santiago Bernabeu. Care sunt prețurile

David de Gea își negociază revenirea, la mai bine de un an de la despărțirea de Man. United

Federico Piovaccari abia a semnat, dar a luat o decizie neașteptată! Ce va face imediat după returul cu FCSB

Unde a plecat Istvan Kovacs, după ce UEFA l-a trimis acasă de la EURO 2024

UEFA a dictat, iar CCA a executat. O nouă regulă va fi introdusă în noul sezon din SuperLiga

Media: Liga Digisport, luni, 19:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1… Read More