Reacția lui Kylian Mbappe, după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid și a câștigat Supercupa Europei

• Conference League: CFR – Maccabi Petach Tikva, joi, 20:00, DGS 1

• La Liga: Athletic Bilbao – Getafe, joi, 20:00, DGS 2

Golurile ”Galacticilor” din această partidă au fost marcate de Federico Valverde (minutul 59) și Kylian Mbappe (minutul 68), care a marcat la debutul său pentru gruparea ”los blancos”.

La scurt timp după ce a reușit să câștige primul trofeu în tricoul noii sale echipe, Kylian Mbappe (25 de ani) a oferit prima sa reacție vizavi de această performanță.

Kylian Mbappe: ”Noi suntem Real Madrid, nu avem limite”

După ce a triumfat în Supercupa Europei alături de Real Madrid, Kylian Mbappe a spus că formația din capitala Spaniei are în ADN să câștige, indiferent de adversarul pe care-l întâlnește.

De asemenea, starul francez a susținut că va da totul pentru a o ajuta pe gruparea ”los blancos” să-și atingă obiectivele în sezoanele viitoare.

”Noi suntem Real Madrid, nu avem limite. Dacă pot marca 50 de goluri, o voi face, dar important este să câștigăm”, a spus Mbappe la finalul partidei cu Atalanta.

Pentru prestația avută în meciul contra Atalantei, în care a evoluat timp de 83 de minute, Mbappe a fost notat cu 7,7 de specialiștii Sofa Score, adică cu cel mai mare rating de pe teren, la egalitate cu Fede Valverde, marcatorul celuilalt gol al ”Galacticilor”.

• 180 de milioane de euro este cota de piață a lui Mbappe, potrivit Transfermarkt

VIDEO Rezumat Real Madrid – Atalanta, scor 2-0

Etichete: real madrid , supercupa europei , atalanta , kylian mbappe

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

47 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci