Reacția lui Cristi Săpunaru, după ce Rapid a încheiat un play-off ”de coșmar”: ”S-a pierdut totul”

• Baraj SuperLiga: Dinamo – Csikszereda, luni, 20:00, DGS 1

• Serie A: Bologna – Juventus, luni, 21:45, DGS 2

Golurile din această partidă au fost marcate de Funsho (minutul 12) și Claudiu Petrila (minutul 42).

Cristi Săpunaru: ”Nu știu ce s-a întâmplat în play-off, nu am nicio explicație”

La flash-interviul susținut după această partidă, Cristi Săpunaru (40 de ani), căpitanul celor de la Rapid, a mărturisit că nu are nicio explicație pentru traseul ”de coșmar” pe care l-au avut giuleștenii în play-off: o victorie, o remiză și 8 înfrângeri.

”Întotdeauna să câștigi un derby este ceva special. Dar, la ce s-a întâmplat în play-off, nu ar trebui să fim fericiți. A fost un derby și s-a jucat la intensitate maximă.

Nu știu ce s-a întâmplat în play-off, nu am nicio explicație. S-a pierdut totul, s-a pierdut Europa. Sperăm la anul să începem mai bine.

Dacă luați primele două meciuri din play-off, am avut multe ocazii de a marca. Nu dau vina pe atacanți. După care, a venit o prăbușire a echipei și n-am mai putut să ieșim din această gaură neagră. Fanii au dreptul să fie supărați. E bine că măcar le-am oferit o victorie suporterilor în ultimul meci al sezonului”, a spus Săpunaru, la flash-interviu.

Cristi Săpunaru, despre injuriile suporterilor Rapidului la adresa lui Paul Iacob: ”Merită să i se acorde a doua șansă”

Cristi Săpunaru a fost întrebat despre injuriile pe care suporterii Rapidului i le-au adresat lui Paul Iacob pe parcursul derby-ului cu FCSB (pe fondul conflictului pe care stoperul l-a avut cu un fan al Rapidului în finalul partidei de pe Giulești cu Universitatea Craiova, scor 1-2) și a susținut că coechipierul său ar trebui să i se acorde ”a doua șansă”.

”Paul și-a făcut treaba astăzi, a făcut un meci bun. Este decizia lor, dar nu cred că de la o ceartă să se ajungă așa departe. Și-a cerut scuze. Fiecare om în viață greșește. Merită să i se acorde a doua șansă”, a mai spus Săpunaru.

În final, Săpunaru a fost întrebat despre eventuala instalare a lui Neil Lennon pe banca tehnică a Rapidului, însă stoperul a susținut că niciun jucător din cadrul lotului nu deține nicio informație în acest sens.

”Nu știm nimic despre Neil Lennon. (n.r. este o alegere bună Lennon?) Alegerile se văd atunci când vom câștiga sau pierde meciurile. Sper să avem o colaborare bună. Până la urmă contează Rapidul, nu antrenorii sau jucătorii”, a conchis Săpunaru.

În urma acestui rezultat, Rapid s-a clasat pe locul al 6-lea (ultimul din play-off), cu 32 de puncte. Mai mult, după această partidă, giuleștenii au obținut prima victorie din play-off.

VIDEO Rezumat Rapid – FCSB, scor 2-0

Etichete: rapid , cristi sapunaru , superliga , fcsb

Ce mesaj a avut FRF pentru naționala României, după înfrângerea în fața Olandei și eliminarea de la EURO 2024

43 de minute ago

Radu Drăgușin a numit echipa care ”poate câștiga cu ușurință Europeanul”, după ce România a părăsit competiția

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Fundașul… Read More

Dilema lui Ronald Koeman, după ce a eliminat-o pe România de la EURO 2024: ”E dificil de explicat”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Golurile… Read More

Nota 4! Spaniolii l-au pus la zid pe arbitrul de la România – Olanda: ”A inventat!” / ”Slab!”

Ilie Dumitrescu știe cine e selecționerul ideal pentru România

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Ilie… Read More