Reacția lui Ange Postecoglou, după ce a ”zdrobit-o” pe Manchester United pe Old Trafford

• Liga 2: Steaua – Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Univ. Craiova – Unirea Slobozia, luni, 21:00, DGS 1

Golurile din această partidă au fost marcate de Brennan Johnson (minutul 3), Dejan Kulusevski (minutul 47) și Dominic Solanke (minutul 77).

Londonezii au beneficiat de superiortate numerică din minutul 42, după ce Bruno Fernandes (30 de ani), căpitanul ”Diavolilor”, a fost eliminat.

Ange Postecoglou: ”Este o victorie mare. Asta este ceea ce îmi doresc să fim”

La scurt timp după fluierul de final al acestui derby, Ange Postecoglou (59 de ani), antrenorul lui Tottenham, și-a lăudat elevii pentru agresivitatea pe care au arătat-o pe teren și, implicit, pentru cele trei puncte obținute pe Old Trafford.

Tehnicianul australian al londonezilor a ținut să sublinieze faptul că succesul reușit în ”casa” lui Manchester United este unul extrem de valoros.

”Am fost foarte buni. Evident, este o victorie mare. Modul în care am jucat a fost foarte agresiv. Asta este ceea ce îmi doresc să fim. Am putut vedea atitudinea băieților, nu au stat pe gânduri în privința ocaziilor ratate.

Știam că golurile vor veni. Probabil că ar fi trebuit să mai avem câteva. Am fost bine în control”, a spus Postecoglou, citat de BBC Sport

În minutul 81 al partidei cu Manchester United, Ange Postecoglou a decis să-l trimită pe teren pe Radu Drăgușin (22 de ani), însă ”Tricolorul” s-a remarcat doar prin faptul că i-a spart capul lui Mason Mount (25 de ani / Manchester United).

După victoria cu Manchester United, Tottenham a urcat pe locul al 8-lea în Premier League, cu 10 puncte acumulate după 6 etape.

VIDEO Rezumat Manchester United – Tottenham, scor 0-3

Etichete: tottenham , manchester united , ange postecoglou

Barcelona a primit ”OK-ul” și face încă un transfer

Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Unirea Slobozia,… Read More

11 minute ago

De câte minute a avut nevoie Florin Tănase pentru a marca primul său gol de la revenirea la FCSB

12 minute ago

”Te gândești la demitere?”. Erik ten Hag a dat răspunsul, după umilința cu Tottenham

Sepsi – FCSB 0-1. ”Roș-albaștrii” și-au păstrat invincibilitatea în fața covăsnenilor

29.09.2024, 23:28 Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova -… Read More

Antrenorul lui Sepsi trage un semnal de alarmă, după înfrângerea cu FCSB: ”Este îngrijorător”

Alexandru Băluță, categoric după Sepsi – FCSB 0-1: “Asta mi-a lipsit!”