Categories: Alte Sporturi

Reacția lui Adrian Mihalcea, după ce Unirea Slobozia a obținut dramatic victoria, cu un gol în minutul 90+3

• Liga 2: Csikszereda – Metalul Buzău, marți, 18:00, DGS 1

• Liga 2: Chindia – Afumați, marți, 20:30, DGS 1

Gazdele au deschis scorul în minutul 45+7, prin Pospelov, din penalty, iar oaspeții au reușit să egaleze situația pe tabelă după golul marcat de Alexandru Stan în minutul 65.

Partida se îndrepta către final, dar Pospelov nu a fost de acord cu rezultatul final. Atacantul ialomițenilor a marcat din nou, în minutul 90+3, și a obținut toate cele trei puncte pentru formația antrenată de Adrian Mihalcea.

• În urma acestui rezultat, Unirea Slobozia a urcat pe locul 8, cu 11 puncte, în timp ce Gloria Buzău a rămas ultima în clasament, cu 5 puncte.

Adrian Mihalcea: ”M-am speriat. M-am temut de jocul lor cu mingi lungi”

Prezent la flash-interviu, antrenorul ialomițenilor a analizat partida, iar acesta crede că echipa sa a meritat victoria, deoarece a avut mai multe momente bune de joc.

Mai mult, Adrian Mihalcea nu s-a ferit deloc să-și arate entuziasmul după ce formația sa a obținut victoria în finalul partidei.

”O victorie extrem de importantă, mă bucură enorm. Până la pauza internațională am acumulat un număr de puncte bunicel care ne va da încredere în viitor.

Și în Liga 2 eram pregătiți la faze fixe, mă bucur pentru el (n.r.-Pospelov), e un fotbalist cu calitate, la fel ca mulți dintre jucătorii mei, mulat pe ceea ce ne dorim noi.

Meciul n-a fost unul plăcut, ci destul de încâlcit, multă precipitare, multe mingi greșite de ambele părți. Repriza a doua am controlat-o, am avut ocaziile mari. Mi-a plăcut reacția băieților după golul primit.

După, m-am speriat. M-am temut de jocul lor cu mingi lungi, când se puteau isca faze periculoase. Cred că de acum patru ani nu am mai dat gol în minutele de prelungire.

Vom duce lupta până la capăt, nu au fost niciun fel de presiuni sau tensiuni nici când am pierdut trei meciuri la rând. E plăcut să lucrezi la Slobozia, chiar dacă sunt condiții mai precare.

M-ar fi bucurat victoria în orice fel și după acest joc mai puțin reușit, dar nu contează, e totul bine în momentul de față”, a declarat Adrian Mihalcea.

VIDEO cu rezumatul meciului Unirea Slobozia – Gloria Buzău 2-1

Etichete: adrian mihalcea , unirea slobozia , unirea slobozia – gloria buzau

admin

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

33 de minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

34 de minute ago

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League