Reacția categorică a lui Florin Prunea, la pauza meciului CFR – Dinamo: ”Cele mai bune”

• SuperLiga: FC BotoșaniOțelul Galați, luni, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul PloieștiGloria Buzău, luni, 21:30, DGS 1

Golurile din primul act au fost marcate de Cătălin Cîrjan (minutul 14) și Hakim Abdallah (minutul 34) pentru ”alb-roșii”, respectiv Ciprian Deac (minutul 42 – penalty) pentru ”Feroviari”.

După ce a urmărit jocul practicat de cele două echipe în prima repriză pe stadionul Doctor Constantin Rădulescu, Florin Prunea (55 de ani), fostul portar al echipei naționale, și-a creat o opinie categorică.

Florin Prunea: ”Primele 25 de minute au fost cele mai bune ale lui Dinamo din ultimii 3 ani”

Florin Prunea este de părere că jocul practicat de jucătorii lui Dinamo în primele 25 de minute ale duelului din Gruia (perioadă de timp în care ”Câinii” au deschis scorul prin Cîrjan și și-au creat mai multe ocazii de a marca la poarta lui Răzvan Sava) au fost cele mai bune din ultimii trei ani.

De asemenea, fostul portar a catalogat evoluția elevilor lui Zeljko Kopic (46 de ani), antrenorul lui Dinamo, drept una ”consistentă”.

”Primele 25 de minute ale meciului au fost cele mai bune pe care le-am văzut în ultimul timp la Dinamo, chiar din ultimii trei ani. A fost un joc consistent”, a spus Prunea, la emisiunea Fotbal Club moderată de Radu Naum.

VIDEO cu intervenția lui Florin Prunea la emisiunea Fotbal Club

Etichete: dinamo , cfr cluj , superliga , florin prunea

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”