Radu Drăguşin, remarcat de englezi după meciurile la echipa naţională! La ce trebuie să se aştepte internaţionalul român

Radu Drăguşin a fost remarcat de englezi după meciurile la echipa naţională. Fundaşul celor de la Tottenham a fost titular în cele două meciuri ale României din noua ediţie de Nations League.

România s-a impus în primul meci, din Kosovo, cu 3-0, după care a câştigat şi duelul de pe stadionul Steaua cu Lituania, scor 3-0.

Prestaţiile lui Drăguşin din cele două meciuri au fost apreciate şi de britanici. Chiar dacă nu şi-a câştigat încă postul de titular în echipa lui Ange Postecoglou, internaţionalul român trebuie să se aştepte la mai multe minute în perioada următoare, în condiţiile în care Tottenham va începe să evolueze în Cupa Angliei, Cupa Ligii Angliei şi Europa League:

„Minutele din pauza internațională vor face mult bine pentru jucători precum Drăgușin, care încă își caută forma fizică maximă la începutul acestui nou sezon.

Românul va avea o mulțime de minute odată cu începerea cupelor și Europa League”, au scris cei de la spurs-web.com.

Apariție spectaculoasă în Champions League! E văzut extrem de rar la meciuri de fotbal

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

54 de minute ago

Monaco – Barcelona 2-1, Atalanta – Arsenal 0-0, Atletico – Leipzig 1-1, Brest – Sturm Graz 2-1, ACUM, DGS 1, 2, 3&4

Denis Drăguș, huiduit de fanii lui Trabzonspor! Cum a reacționat atacantul român

Xavi vrea să revină la Barcelona

55 de minute ago

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Anthony Martial a semnat

”Am crezut ca arbitrul e Bernardo Silva”. Ce l-a bulversat pe fotbalistul lui Manchester City în meciul cu Inter