Radu Drăgușin l-a convins pe Ange Postecoglou: decizia luată de antrenorul lui Tottenham

• La Liga: Las Palmas – Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria – Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Ange Postecoglou a luat decizia în privința lui Radu Drăgușin, după evoluția românului din meciul cu Manchester City

După evoluția lui Radu Drăgușin din meciul cu Manchester City, presa engleză anunță că Ange Postecoglou (58 de ani), antrenorul lui Tottenham, a luat decizia de a-l titulariza pe român și la meciul din ultima etapă, cu Sheffield United.

Unul dintre cei mai buni jucători împotriva lui Manchester City și unul dintre puținii la care Ange Postecoglou se poate uita cu mândrie. Drăgușin este un titular cert pentru meciul cu Sheffield United”, au precizat englezii de la HotspurHQ.

La meciul cu Manchester City, Radu Drăgușin a avut o prestația sigură pe faza defensivă, dar câteva greșeli la construcție. S-a remarcat în finalul primei părți, când a scos cu capul o minge trimisă de Bernardo Silva, care ar fi ajuns sigur în plasă fără intervenția lui Radu Drăgușin.

VIDEO cu rezumatul meciului Tottenham – Manchester City 0-2:

Laude pentru Radu Drăgușin, după meciul cu Manchester City

După meciul cu Manchester City, publicația Football London i-a notat evoluția lui Radu Drăgușin cu 8 și a anunțat că fundașul român va începe să joace constant la Tottenham, de sezonul viitor.

”A făcut un tackling excelent la Haaland în minutul 18, iar ulterior a respins cu capul un șut al lui Silva, care se afla în poziție de ofsaid. Românul a sărbătorit respingerea ca pe un gol, așa cum a făcut-o și Vicario.

A continuat să joace foarte bine pentru restul partidei și e clar că va juca mult mai mult sezonul viitor. A fost o evoluție foarte bună împotriva unei echipe de top”, scrie Football London.