Radu Drăgușin, intervenție cât un gol! A scos de pe linia porții șutul unui star de la Manchester City

• Cupa României, finala: Corvinul – Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United – Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

Prima repriză a fost una excelentă pentru stopper-ul român, care a avut mai multe interveniții excelente.

Radu Drăgușin, intervenție de senzație în Tottenham – Manchester City

Totul a culminat în minutul 45, atunci când Radu Drăgușin a reușit intervenția reprizei.

Bernardo Silva a șutat periculos din careu, mingea l-ar fi învins pe Vicario, dar internaționalul român a fost la post. Radu Drăgușin ”a pus capul la bătaie” și a respins senzațional mingea în corner.

Imediat, goalkeeper-ul italian, dar și alți coechipieri au mers către Radu Drăgușin să-l felicite pentru reacție incredibilă avută la șutul lusitanului.

VIDEO cu intervenția lui Radu Drăgușin:

Radu Dragusin și Vicario / Foto: Profimedia

Echipele de start la Tottenham – Manchester City

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Drăgușin, Van de Ven – Hojberg, Bentancur – Sarr, Maddison, Son – Johnson

• Antrenor: Ange Postecoglou

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Dias, Gvardiol – Rodri, Kovacic – De Bruyne, Bernardo Silva, Foden – Haaland

• Antrenor: Pep Guardiola

Etichete: manchester city , premier league , tottenham , bernardo silva , radu dragusin

UEFA a descris într-un singur cuvânt victoria Olandei în fața României

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 UEFA,… Read More

59 de minute ago

FCSB pregătește o surpriză la meciul din Supercupă! MM Stoica: ”O să vedeți”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Meciul… Read More

Vincenzo Montella, în culmea fericirii după calificarea Turciei în optimile EURO. Următoarea adversară e Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Fundaşul… Read More

Edi Iordănescu a analizat arbitrajul, după ce România a fost eliminată de la EURO: ”Fără dar și poate!”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Edi… Read More

FCSB debutează în Champions League ÎN DIRECT la Digi Sport. Campiona începe aventura în San Marino

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Formația… Read More

Anunțul venit din Italia despre Edi Iordănescu: ”E gata să plece și să câștige bani”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Contractul… Read More