Președintele României a reacționat, după victoria ”Tricolorilor” cu Ucraina de la EURO 2024: mesajul transmis

• MEDIA: Digi Sport Special, luni, 18:00, DGS 1

• MEDIA: Liga Digi Sport, luni, 14:30, DGS 1

Mesajul lui Klaus Iohannis, după victoria României de la EURO 2024

După victoria de poveste a ”Tricolorilor” de la EURO 2024 în fața Ucrainei, Klaus Iohannis a transmis un mesaj de felicitare delegației României prin intermediul unei postări pe rețelele sociale.

Emoţionantă victoria de astăzi a echipei noastre de fotbal în meciul de debut la EURO 2024.

Felicitări tricolorilor pentru această realizare şi mult succes în continuare! Hai, România!”, a transmis Klaus Iohannis, pe Facebook.

”Tricolorii” au sărbătorit pe ”Made in Romania”, după victoria cu Ucraina de la EURO 2024

Elevii lui Edi Iordănescu (46 de ani) au sărbătorit cu muzică în vestiar victoria cu Ucraina de la EURO 2024. Din playlistul ”Tricolorilor” nu a lipist deja cunoscuta melodie ”Made in Romania”, după cum a dezvăluit chiar Nicușor Bancu (31 de ani), fundașul stânga al naționalei.

Mai multe (n.r. melodii s-au ascultat în vestiarul naționalei). Prima a fost ”Made in Romania”. Cred că nu realizăm nici noi ce s-a întâmplat. E fantastic. E cea mai frumoasă seară din viața mea. Mă bucur că am ajuns aici și nu ne-am făcut de râs. Vom rămâne în istorie.

Această echipă câștigă meciurile. Suntem un suflet, o echipă mare. Pielea s-a făcut de găină. Am făcut o partidă mare cu toții. E important ca grupul să fie unit.

O execuție fantastică (n.r. a lui Nicolae Stanciu). Îl felicit pe Nico. Eram foarte fericiți. Mă bucur că nu am lua gol. Apărarea face diferența. Am știut să profităm de greșelile lor.

Nu am apucat să vorbim cu Mister. Sper să fie mai mult timp aici, pentru că alături de el vom face lucruri fantastice. Eu vreau să ieșim din grupe, apoi vom lua fiecare meci în parte”, a spus Nicușor Bancu, la finalul meciului cu Ucraina.

Etichete: romania , ucraina , klaus iohannis , romania euro 2024 , presedintele romaniei