Categories: Alte Sporturi

Presa din Olanda i-a analizat pe ”Tricolori” înainte de meciul de la EURO 2024! Trei remarcați: ”Talie mondială!”

• Media: Liga Digisport, vineri, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 21:00, DGS 1

Pentru ”Tricolori” urmează confruntarea din fazele eliminatorii cu Olanda, programată marți, 2 iulie, de la ora 19 00, pe stadionul Allianz Arena din Munchen.

Olandezii i-au evidențiat pe Radu Drăgușin, Răzvan Marin și Nicolae Stanciu

Se anunță o partidă extrem de interesantă în optimi, întrucât România nu mai are absolut nimic de pierdut, plus că jucătorii naționalei au jucat fără complexe la acest turneu final și au arătat o atitudine exemplară.

Olandezii au analizat selecționata lui Edi Iordănescu, iar cei trei ”Tricolori” remarcați de adversarii din optimi sunt Radu Drăgușin, Răzvan Marin și Nicolae Stanciu.

”România continuă perioada de succes sub comanda lui Edward Iordănescu. Echipa lui a fost neînvinsă în preliminariile Campionatului European, într-o grupă cu Elveția, Israel, Kosovo, Belarus și Andorra.

Suspendarea lui Nicușor Bancu, după ce a primit galben contra Slovaciei, a mai luat din bucuria calificării.

Cei trei jucători care ies în evidență din echipa României sunt Radu Drăgușin, de la Tottenham Hotspur, Răzvan Marin, fost jucător la Ajax, care a marcat din penalty contra Slovaciei după un fault al lui David Hancko, și căpitanul Nicolae Stanciu, care a înscris un gol de talie mondială împotriva Ucrainei”, scrie presa din Olanda.

Tabloul optimilor de la EURO 2024

România va juca în optimi împotriva Olandei, iar meciul se va disputa pe 2 iulie, de la ora 19:00, pe stadionul din Munchen, unde prima noastră reprezentativă și-a început parcursul de la EURO 2024, cu marea victorie cu Ucraina, 3-0.

O victorie cu Olanda aduce o confruntare cu învingătoarea din meciul dintre Austria și Turcia. Pe aceeași jumătate de tablou mai sunt meciurile Anglia – Slovacia și Elveția – Italia. Dacă ajunge în semifinale, România va juca împotriva uneia dintre cele patru echipe.

Pe cealaltă jumătate de tablou sunt meciuri mai ”tari” în optimi:

• Spania – Georgia
  • Germania – Danemarca
  • Portugalia – Slovenia
  • Franța – Belgia
Tabloul optimilor EURO 2024

Etichete: romania , romania – olanda , nicolae stanciu , razvan marin , radu dragusin , euro 2024

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

33 de minute ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

54 de minute ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More