Presa din Italia nu l-a ”iertat” pe Dennis Man, după ce românul a ”îngropat-o” pe Parma: ”Nu este prima dată”

• Liga 2: FC Argeș – CSM Focșani, luni, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Poli Iași – Dinamo, luni, 22:00, DGS 1

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari la gazde, în timp ce Ionuț Nedelcearu a făcut parte din primul 11 al celor de la Palermo. Man (25 de ani), după ce a strălucit în meciurile de pregătire ale Parmei, a avut șansa de a deschide scorul în minutul 19.

Italienii nu l-au ”iertat” pe Dennis Man: ”A încercat să-și repare greșeala, dar fără succes”

Valentin Mihăilă a obținut un penalty, iar Dennis Man și-a asumat responsabilitatea executării. Internaționalul român a fost, însă, ghicit de portarul oaspeților, care a parat lovitura trimisă la firul ierbii.

Jurnaliștii de la Parma Live l-au ”taxat” pe Man la finalul jocului. I-au dat nota 5, cea mai mică din tabăra ”Cruciaților”, la egalitate cu Cyprien, și au scris: ”A ratat lovitura de pedeapsă care ar fi putut trimite jocul în altă direcție și nu este prima dată. A încercat să-și repare greșeala, dar fără succes și nu a avut un impact prea mare”.

Prestația lui Valentin Mihăilă (6,5), în schimb, a fost lăudată: ”Mai are de lucrat la capitolul claritate în fața porții, dar românul este fundamental pentru ofensivă și când vine vorba de obținerea de lovituri libere. El a câștigat inteligent și lovitura de pedeapsă pe care Man a ratat-o apoi”.

Palermo a marcat în prelungirile primei reprize prin Insigne și a intrat în avantaj la cabine. Parma a căutat golul egalizator în partea a doua, însă fără succes și a fost eliminată din Cupa Italiei.

Man a fost înlocuit în minutul 81 cu Kowalski, iar Nedelcearu a ieșit un minut mai târziu și i-a lăsat locul lui Peda. Mihăilă a fost integralist.

Dennis Man, într-o relație cu Alexandra Grigoriță

Etichete: cupa italiei , presa italia , dennis man , parma palermo , penalty dennis man

Dan Șucu, prima reacție după scandalul din Giulești. Ce a spus după amenințarea ”dacă nu ștergi, te bat”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

35 de minute ago

Serie nefastă pentru Rapid în Giulești! Când au câștigat ultima dată elevii lui Marius Șumudică pe teren propriu

La 9 zile după ce a oferit scene “incredibile”, Dorinel Munteanu s-a dus “glonț” la alt jucător de la Oțelul

36 de minute ago

A venit nota de plată pentru Rareș Pop, impresarul care a bruscat și a amenințat un jurnalist cu bătaia, pe Giulești

FCU Craiova – CS Afumați, Live Video, 11:00, Digi Sport 1. Rezultatele și programul etapei 8

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor