Presa din Cehia a reacționat scurt, după ce Sparta Praga a remizat cu FCSB: ”Distrusă de VAR”

• Conference League: Corvinul – Astana, joi, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – Farul, vineri, 21:00, DGS 1

Golurile din acest meci au fost marcate de Joyskim Dawa, minutul 61, și de Victor Olatunji, minutul 78. Astfel, cele două formații pornesc pe picior de egalitatea înaintea meciului de la București.

Presa din Cehia, după ce Sparta Praga a remizat cu FCSB: ”Marea revenire a Spartei în lupta din Champions League a fost distrusă de VAR”

Este important de precizat că Sparta Praga a avut un gol anulat în minutul 90+5. Arbitrul a fost chemat să vadă faza la monitorul VAR și a a anulat reușita lui Kaan Kairinen pentru un fault asupra lui Malcom Edjouma.

La scurt timp de la finalul partidei din Praga, presa din Cehia a reacționat și a amintit de momentul controversat din prelungirile partidei.

”Marea revenire a Spartei în lupta din Champions League a fost distrusă de VAR”, a titrat sport.cz.

”După triumful asupra lui Shamrock Rovers, Sparta a jucat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor împotriva FCSB-ului, cu care a remizat 1:1. Golul victoriei al campioanei Cehiei a fost anulat de VAR.”, a continuat sursa citată anterior.

Meciul retur al ”dublei” se va disputa marți, 13 august, pe stadionul Ghencea din București.

Becali, încântat după ce FCSB a remizat cu Sparta: ”Am fost echipa mai valoroasă”

Finanțatorul campioanei din SuperLiga a spus că acum, după meciul de marți seară, are încredere că FCSB poate face pasul în play-off-ul UEFA Champions League.

”Speranțe mult mai mari decât înainte de meci. Am fost echipa mai valoroasă, mai multe ocazii clare de a marca.

Ei au dat un gol pe greșeală de portar. A avut și Băluță, a avut și Șut, ocazii clare de a marca.

E o echipă care nu ne domină nici fizic, nici tehnic. Eu am spus părerea mea. Dacă terminam cu 1-0, eram aproape calificați, că nu ne poate bate pe noi acasă niciodată echipa asta”, a spus Becali, în exclusivitate, în cadrul emisiunii Fotbal Club, de la Digi Sport.

Etichete: cehia , sparta praga , fcsb

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More