Pierdere grea pentru ”câini”, după Dinamo – FC Botoșani 2-2

• SuperLiga: CFRUTA, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: RapidOțelul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Confruntarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări partida și pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Astrit Selmani a ajuns la 4 cartonașe galbene și nu va juca cu Farul

Astrit Selmani (27 de ani) este unul dintre cei mai buni fotbaliști din tabăra lui Dinamo, în actualul sezon. Kosovarul a confirmat forma bună de joc și în duelul cu FC Botoșani, partidă în care a deschis scorul în minutul 28.

Dinamoviștii au primit, însă, o veste proastă. La un minut distanță de la golul marcat, Selmani a primit un cartonaș galben din partea ”centralului”, astfel că atacantul ”alb-roșu” va lipsi în următoarea partidă a lui Dinamo din SuperLigă, contra Farului. Kosovarul a ajuns la 4 cartonașe galbene acumulate în actuala stagiune, ceea ce presupune că va ”sta” o etapă.

Mai mult decât atât, Selmani a acuzat o ușoară accidentare în prima parte a duelului de pe ”Arcul de Triumf”, astfel că Zeljko Kopic a luat decizia să îl schimbe la pauză cu Dennis Politic.

Dinamo va da piept cu Farul în deplasare, vineri, 4 octombrie, de la ora 21:00, într-un meci care va putea fi urmărit în direct pe Digi Sport 1.

• 600.000 de euro este cota de piață a lui Astrit Selmani, potrivit Transfermarkt.
  • În 12 meciuri jucate de Dinamo în acest sezon, Selmani a marcat 6 goluri și a oferit 4 pase decisive.

Clasamentul SuperLigii

Clasament din SuperLigă, după Dinamo – FC Botoșani 2-2 / Foto: Captură Digi Sport

VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo – FC Botoșani 2-2

Etichete: astrit selmani , suspendare astrit selmani , cartonase astrit selmani

admin

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

2 ore ago

Căpitanul-surpriză al Rapidului, după încă un meci fără succes în Giulești: ”Spun asta mereu când facem egal sau când pierdem”