Petrolul – Hermannstadt 4-1! „Lupii” lui Mehmet Topal au făcut spectacol! Mihnea Rădulescu, „dublă” de senzație

Echipa Petrolul Ploieşti a învins vineri, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia FC Hermannstadt, în primul meci al etapei a 11-a din Liga 1.

Sibienii au avut prima ocazie a meciului de la Ploieşti, în minutul 4, când portarul Zima a respins şutul lui Aurelian Chiţu, dar scorul a fost deschis, două minute mai târziu, de către gazde, prin Ricardinho, care a înscris cu o lovitură de cap.

Petrolul – Hermannstadt 4-1!

Mihnea Rădulescu a majorat avantajul ploieştenilor în minutul 11, apoi a venit şi replica oaspeţilor – bară a lui Murgia, în minutul 25, notează news.ro.

Tot Mihnea Rădulescu a făcut 3-0 în minutul 26, dar repriza s-a încheiat cu două ocazii ale sibienilor: Neguţ a trimis pe lângă poartă, în minutul 31, iar lovitura de cap a lui Buş a fost scoasă de Zima, în minutul 42.

După pauză, Sergiu Buş a marcat pentru Hermannstadt, cu capul, în minutul 48. Petrolul a închis însă meciul în minutul 64, când Akosah-Bempah a trecut de Găman şi de Stoica, iar Grozav a şutat din prima, de la marginea careului stabilind scorul final, Petrolul – Hermannstadt 4-1.

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More