Pep Guardiola, fără dubii după ce Manchester City a făcut al doilea pas greșit consecutiv din campionat

• SuperLiga: CFRUTA, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: RapidOțelul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Pentru ”Cetățeni” a marcat Josko Gvardiol (minutul 35), în timp ce pentru ”Coțofene” a înscris Anthony Gordon (minutul 58 – penalty).

În urma acestui rezultat, trupa lui Pep Guardiola (53 de ani) a făcut al doilea pas greșit din acest campionat, după remiza 2-2 din derby-ul cu Arsenal

Pep Guardiola: ”Este întotdeauna dificil aici la Newcastle, stau bine din punct de vedere fizic”

În urma acestui meci, Pep Guardiola (53 de ani), antrenorul lui Manchester City, a susținut că cele două echipe și-au împărțit momentele mai bune de joc în mod egal.

Însă, ibericul a subliniat că elevii săi ar fi avut șansa să obțină toate cele trei puncte pe St. James’s Park dacă ar fi luat cele mai bune decizii la finalizare.

”Ei au avut momente bune de joc în primele zece minute ale partidei și după ce au marcat, dar în general am jucat foarte bine. Am luat decizii proaste la finalizare și nu am putut face 2-0.

Este întotdeauna dificil aici, stau bine din punct de vedere fizic și se apără bine. Am avut ocazii, dar Pope (n.r. Nick Pope, portarul lui Newcastle) a fost genial.

Când am marcat, am jucat mai bine. Facem o greșeală și după aceea ei joacă mai bine. Apoi am controlat jocul din nou și am avut șanse să-l câștigăm”, a spus Guardiola, citat de BBC Sport

După această remiză, Man. City se află pe primul loc al ierarhiei, cu 14 puncte acumulate după 6 runde, în timp ce Newcastle ocupă poziția a 5-a a ierarhiei, cu 11 puncte.

VIDEO Rezumat Newcastle – Manchester City, scor 1-1

Etichete: manchester city , newcastle , pep guardiola

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Căpitanul-surpriză al Rapidului, după încă un meci fără succes în Giulești: ”Spun asta mereu când facem egal sau când pierdem”

Surprinzător! Ce se întâmplă cu Mazilu, după ce a fost trimis la echipa U21 a lui Brighton! Românul a costat 3.000.000 €

Anunțul lui Marius Șumudică, după Rapid – Oțelul 0-0: ”Sunt ferm convins”

Englezii au dat verdictul despre Radu Drăgușin, după gafa comisă în Tottenham – Qarabag

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”