Panică în tabăra unei favorite la EURO: o vedetă a cerut să plece din Germania de urgență!

A doua zi, selecționata lui Gareth Southgate a primit o veste proastă. Phil Foden (24 de ani), al doilea cel mai bine cotat jucător din lot (150 de milioane de euro, conform Transfermarkt), a părăsit de urgență angrenajul echipei.

Phil Foden are probleme în familie

Federația de Fotbal din Anglia, citată de Fabrizio Romano pe Twitter, a anunțat că “Phil Foden a părăsit temporar tabăra Angliei de la EURO 2024 și s-a întors în Mare Britanie pentru o problemă urgentă legată de familie”

Mai multe detalii nu se cunosc până acum. Nici ce s-a întâmplat în familia starului de la Manchester City, nici până când va fi nevoit să lipsească.

Anglia va juca meciul din optimi pe 30 iunie, împotriva unei adversare care va fi cunoscută abia în cursul zilei de miercuri.

Phil Foden, titular în toate cele 3 meciuri de până acum

Importanța mijlocașului ofensiv în trupa lui Gareth Southgate este de necontestat.

Până acum, Foden a fost integralist cu Serbia, a jucat 69 de minute cu Danemarca și alte 89 cu Slovenia.

Etichete: anglia , phil foden